TYT nasıl yetiştirilir?

muratyaga

Hectopat
Daha fazla  
Selam şu anda TYT için sınava çalışıyorum ama çok fazla sorun ve sorunum var yetişir mi? Diye sormayacağım zaten yetişmez yapmak istediğim 2 senelik üniversite tuturmak pek yüksek değil İstanbul'da en iyi ihtimalle Avrupa yakası olması. Meslek lisesi öğrencisiyim ve elektrik ve elektronik okuyorum ve devam ettirmek istiyorum. Sorularım:
  • İnternette paragraf soru taktikleri geldi önü yok paragrafın altını oku okudunda yazmayan kesin cevap değil falan filan yanı paragraf taktikleri doğru mu?
  • Kalmış 4 ay ve hala elimde test kitabı yok, sadece edebiyat hocamın verdiği dört dörtlük könu pekiştirme dersleri adında kitap var, o da proje ödevim zaten içinde bu konular var. Resmini bıraktım yani kitap alınır mı? Almalıysam hangisini almalıyım ve hangi konulara çalışmalıyım?
-Çalışma biçimimde sorun var mı? Ben kendimi asla hayatsız gibi derse adayamam bunalır ve sitrese girerim. Mesela pazartesi sabahtan akşam 5 kadar okulda, salı günü öğlenden akşama geri kalan 3 günde sabah 8 akşam 5 işteyim. İşten geldikten sonra 8 bilemedin 9'a kadar çalışır PC başına otururum. Hafta sonları sabah 10 gibi uyanır öğlen 1 biledin 2'ye kadar çalışırım. Aklımda şimdilik bunlar var.

Dosya Ekleri

• 31d9d23d-bcc0-4623-a9a7-08367e086db7.jpg
    31d9d23d-bcc0-4623-a9a7-08367e086db7.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 32
Adı sanı bilinmeyen üniversite okumak yerine mezuna bırak.

Öncelikle buna katılıyorum. Paragraf konusunda dönem başından beri bırakmadan paragraf çözmen gerekirdi. Günlük düzenli olarak. Şu anda da başlasan günde 30-40 arası şeklinde artısını görürsün. Ben 11. sınıfın başından beri her hafta deneme ve günlük paragraf şeklinde bu aralık ayına kadar bırakmadım ve Türkçe 30-35 dk da bitirip 35 üstü net getiriyorum.
Matematik ve diğer dersler için:
YouTube'da 70 günde TYT matematik bitiren kanallar var onlara bakabilirsin. 40 sorunun yaklaşık 20 tanesi problem, 10 normal konu, 10 geometri şeklinde. Konu çalışıp problem çözmelisin. Geometri için yorum yapamayacağım çünkü benim de kötü😁😁.
FKB ve sosyal için:
Sosyal coğrafya hariç %80 yorum gerektiriyor. Verilen metni oku yorumu yap. Coğrafya için coğrafyanın kodları öneririm.
FKB de de ayni matematikteki gibi konu dinlemen lazım yoksa hiçbir şekilde yapamazsın. Fizik kimya biyoloji TYT konu anlatimlari şeklinde YouTube'dan izleyebilirsin.
Kaynak önerisini de sonra yapalım ☺️☺️
Tabii bu dediklerim 2 yıllık bölüm istiyorsan yetiştirilebilir. AYT çalışmayacaksan. Normalde bu dönemde TYT bırakılıp AYT çalışılması gerekiyor.

Geri
Yukarı