TYT Türkçe dil bilgisi için ne yapılabilir?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Arkadaşlar Türkçede ortalama 20 net yapıyorum, dönem başında 25 yaparken nasıl 20'ye düştü ben de bilmiyorum fakat aşağı yukarı 20 net geliyor. Süre olarak pek sorununum yok 40-50 dakikada yapıyorum fakat çok fazla boşum oluyor. Dil bilgisi videoları izledim biraz aşinalığım var fakat soruya gelince çözemiyorum. Dil bilgisi için ne yapabilirim? Paragraf için de bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce açıyorsun paragraf zaten konu yok paragrafta taktik videoları izliyebilirsin ondan sonra alıyorsun, boş kafa ile soruları çözmeye başlıyon sıkılana kadar sonra süre tutarak çöz kendini hızlandır.
Dil bilgisine gelecek olursak yt üzerinden gidebilirsin kaliteli hocalar var kendi anlama şekline göre 2 3 video izlersen hocanı seçersin sonra sırası ile videoları izle örneğin yazılım kurallarını mı izledin ardından 100 150 soru çöz zaten toplasan önemli 10 15 konu vardır.
Böyle gidersen 2 hafta içinde bence 30 nete çıkarsın.
Eğer sıkıntı yaşıyorsan hala sorudan önce çözümlü videolar izle.

Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi, paragraf için bazı hocalar teknikler gösteriyor onlar izlenebilir. Onun dışında konu bilmek pek gerekmiyor, daha fazla paragraf çöze çöze netler artacak.

Dil bilgisi kısmı çok vaktinizi alacak bir kısım değil esasında ama bol soru çözmeniz gerekiyor yoksa olmuyor. Konuyu dinlerken kolay geliyor ama soru çözerken zor oluyor.

Dil bilgisi matematik gibidir. Yapa yapa oturur, bir tane video çözümlü kitap alıp onun üzerinde uğraşabilirsin. Sonrasında da yanlıs yaptıgın soruların nasıl yapıldıgını ve doğrusunu ögrenirsin. Bu şekilde dil bilgisindeki acıgı kapatacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı