TYT Türkçe konuları ile AYT Türkçe konuları farklı mı?

swica

Hectopat
Makaleler
1
11. sınıfım ve sayısal bölümde okuyorum fakat kafam çok karıştı. TYT Türkçe ve dil bilgisi kitaplarım mevcut. Benim bildiğim kadarıyla, Türkçe konularından paragrafı çıkardığımızda geri kalan konular dil bilgisine giriyor, doğru mu? Kafamda şöyle bir sorun oluştu: Acaba yanlışlıkla YKS'de karşıma çıkmayacak olan 11 ve 12. sınıf dil bilgisi konuları çalışmıyorum, değil mi diye bir düşünce geldi aklıma. AYT ve TYT dil bilgisi konuları aynı mı? Şu an elimdeki dil bilgisi kitabının içinde, YKS'de karşıma çıkmayacak olan 11 ve 12. sınıfın dil bilgisi konuları yok, değil mi? Bir aydınlatırsanız sevinirim. Pek anlatamadım ama umarım anlamışsınızdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT türkçede paragraf ve dil bilgisi bulunur. 4 sene işlenen konuların hepsi dahildir.
AYT türkçe diye bir şey yok. Edebiyat-Sosyal 1 olarak geçiyor ve sayısalcı olduğunuzdan zaten işiniz yok.

Dil bilgisi zaten aynıdır, değişmez. Onun dışında Edebiyat'ta çıkmıyor, Edebiyat'ta paragraf ve edebiyat soruları çıkar. Sınavda boş vaktin kalırsa çözebilirsin tabii ki. Ancak sayısal puanını etkilemez.

Merhaba, ben 2.universite olarak sınava gireceğim. Esit ağırlık olacak. Bana sorumlu olduğum alanla ilgili saglam bir kaynak önerebilir misiniz?
TYT-AYT eşit ağırlık için kaynak kitap öneriniz var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı