TYT Türkçeye nasıl çalışılır?

FireHawk

Hectopat
Daha fazla  
TYT Türkçeye nasıl çalışabilirim? Bütün diğer dersleri yapabiliyorum ama Türkçe aşırı zor geliyor. Nasıl çalışabilirim bu derse?

Bütün bir yaklaşımda bulunmak oldukça tehlikeli. Yapamadığınız konuları belirtebilir misiniz? Her konu doğrudan ezber değildir, belirli mantıklar ve istisnalar altında yatarlar.

Seveceğin kitaplar bul ve oku.
Kendine paragraf kitapları ve denemeler al.
Giriş seviyesi - "Paragraf"ın Ritmi - Arı Yayınları
Orta seviye - TYT<Yılına göre> Paragraf - Marka Yayınları
Üst düzey - TYT Paragraf ÖSYM Tarzında - Endemik

Paragraf soruları genellikle.
Paragrafta eksiğiniz varsa yapacağınız şey sürekli olarak paragraf çözmek olmalı. Gündelik olarak minimum 50 soru çözmek çoğu kişide işe yarıyor gördüğüm kadarıyla. TYT'de hedefi olan bir kişi Türkçede paragraf sorusu kaçırmamalı çünkü eleyici olan sorular dil bilgisi soruları oluyor genellikle.

Gündelik olarak minimum 50 soru çözmek çoğu kişide işe yarıyor gördüğüm kadarıyla.
Yeni başlayan veya zorlanan birisine günde 50 soru çözdürmek dağ deldirmekten farksız. Eziyet eder, bıktırırsınız.

15-20 soru ile başlar, kolay geldikçe, yapabildikçe bu sayıyı arttırırsınız.
Zamanla sizde de alışkanlık olur. Bir hobi yapar gibi soru çözersiniz, eğlenceli gelir.

Bütün bir yaklaşımda bulunmak oldukça tehlikeli. Yapamadığınız konuları belirtebilir misiniz? Her konu doğrudan ezber değildir, belirli mantıklar ve istisnalar altında yatarlar.
Paragrafta eksiğiniz varsa yapacağınız şey sürekli olarak paragraf çözmek olmalı. Gündelik olarak minimum 50 soru çözmek çoğu kişide işe yarıyor gördüğüm kadarıyla. TYT'de hedefi olan bir kişi Türkçede paragraf sorusu kaçırmamalı çünkü eleyici olan sorular dil bilgisi soruları oluyor genellikle.
Benim dil bilgisi ve paragraf tamamen 0 bana ne önerirsiniz?

Dil bilgisini örnekleriyle beraber çalışmalısınız. Görmeden bilemezsiniz. Özellikle kelime darcığı dar bir insan sadece kuralla öğrenemez.
Paragrafta da aynen dediğim gibi. Soru çözmeli, kitap okurken odağınız bozulmadan konuyu anlamayı denemelisiniz. Felsefe-düşünce veya roman okuyun.

Geri
Yukarı