TYT ve AYT İçin Kavrama Testi Önerisi

Makaleler
1
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
-
Merhabalar arkadaşlar. 2021 yılında Temel yeterlilik ve alan yeterlilik testlerine gireceğim. 40'dan fazla test kitabım var ancak bazı 10-12 soruluk testlerde 2-3 belkide 4 yanlışım çıkabiliyor. Bende bu durumdan dolayı canım sıkılıyor ve bütün test çözme isteğimi kaybediyorum. Bana çoğu dersler için ilk önce konunun temelini, mantığını kazandıran bir kitap önerebilir misiniz? Mesela TYT için Aktif Matematik kitabı gibi temelden aldıran kitaplar. Şimdiden teşekkür ederim. (Özellikle sorunlu olduğum dersler: Coğrafya, Tarih, Fizik ve Kimya)

MF öğrencisi iseniz 11 Esen Fizik konu özetli süperdir fakat 550 sayfalık bir kitap bayağı zamanınızı alıabilir. 12 için de Apotemi Modern fizik alabilirsiniz fakat konu anlatımı zayıftır. Matematik önerisi istememişsiniz ama genel olarak Apotemi'nin matematik konu fasikülleri de iyidir, trigonometri, analitik, problemler ve fonskiyonlar'ı şimdi alabilirsiniz; limit, türev ve intregrali de daha sonra çözersiniz. Elinizdekileri de konuları oturttuktan sonra çözersiniz. Coğrafya için devlet kitabını önerebilirim, sonra da test çözersiniz isterseniz çünkü her kitaptaki bilgi aynıdır aşağı yukarı. Tarih'i de derslerde dinlemeniz yeterli, sorular yorum ağırlıklı oluyor. İsterseniz yine de Delta Kültür'ün özetini alıp okuyabilirsiniz.
Bu sene değişir mi bilmiyorum fakat 12. sınıftaki MEB kitapları gayet iyiydi konu anlatımı olarak. Sadece soru sayısı yetersizdi.

Merhabalar arkadaşlar. 2021 yılında temel yeterlilik ve alan yeterlilik testlerine gireceğim. 40'dan fazla test kitabım var ancak bazı 10-12 soruluk testlerde 2-3 belki de 4 yanlışım çıkabiliyor. Bende bu durumdan dolayı canım sıkılıyor ve bütün test çözme isteğimi kaybediyorum. Bana çoğu dersler için ilk önce konunun temelini, mantığını kazandıran bir kitap önerebilir misiniz? Mesela TYT için aktif matematik kitabı gibi temelden aldıran kitaplar. Şimdiden teşekkür ederim. (özellikle sorunlu olduğum dersler: Coğrafya, tarih, fizik ve kimya)

Hocam merhaba sanırsam 26 Haziran sınav tarihiniz şimdiden başarılar dilerim. Bende seneye gireceğimde acaba müsait olduğunuzda hangi test kitaplarını önerdiğinizi yazabilir misiniz?

Hocam merhaba sanırsam 26 Haziran sınav tarihiniz şimdiden başarılar dilerim. Bende seneye gireceğimde acaba müsait olduğunuzda hangi test kitaplarını önerdiğinizi yazabilir misiniz?
Merhabalar. Evet sınavım 26 Haziran tarihinde teşekkür ederim. Size test kitabı önerisi yapacak olursam birçok kaynak elimden geçti. HiperZeka yayınlarının konu anlatım kitaplarını, Limit, Endemik, 3D, Bilgi Sarmal, mrkz yayınları, Yayın Denizi yayınlarını kesinlikle öneririm. Başarılar dilerim.

Geri
Yukarı