TYT ve AYT Kimya Soru Bankası ve Fen Denemesi Tavsiyesi

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Selamun Aleykum.

Hem 20 gün sonraki sınav için hem de seneye için başlıkta belirttiğim kitaplardan birer tane almak istiyorum. Bütçe sorun değil. Özellikle varsa forumdaki derece yapmış veya tecrübeli arkadaşlarımdan, abilerimden tavsiyeler istiyorum. Kriterlerim şöyle:

- Kolay kitap veya aşırı zor kitap zor istemiyorum. Zorluk seviyesi orta-zor olabilir.
- Müfredata mümkün olduğunca yakın olması. Elimde bir organik kimya fasikülü vardı ve müfredat dışı sorular vardı soruları ayıklamakla uğraşmak istemiyorum artık.
- Sonuncu olaraksa benim için en önemli husus bu aslında, artık bildiğiniz gibi soru bankalarının yazılı veya video olarak çözümleri oluyor. Video çözümlü soru bankası istiyorum ama bazı yayınlar bazı sorularında direk cevap budur deyip, geçiyor. Her soru için detaylı bir anlatım olmasını istiyorum.

Deneme olaraksa aklımda Hız ve Renk var, kolaydan zora doğru gidiyor. Başka tavsiyesi olan varsa açığım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Forumdaki derece yapmış insanlar sana yardımcı olamaz. Müfredat, soru tarzları ve kaynakların kalitesi çok deşiti, misal: iki sene önce Karekök, matematik alanında en iyi kaynaktı; şu an esamesi okunmuyor.

3D yayınları AYT Fen Bilimleri Simülasyon Denemeleri. Kolay-zor olması kişiden kişiye göre değişir, bence orta düzey bir deneme. Kendim çözdüm, gayet beğendim.

Farklı denemeler ve kimya kaynakları önerebilirim fakat onlarda video çözümü yok.

Seneye derken neyi kastediyorsunuz ?

Çok haklısınız, özellikle TYT Matematik için konuşursak Karekök ölen bir yayın artık ve gördüğüm kadarıyla kendini yenilemiyor. Artık Karekök gibi işleme dayalı yayınlar değil de daha çok düşündürücü soru tiplerini çözmeliyiz, farkındayım. Ama mesela geçen sene sınava girmiş birini baz alırsak çok hem müfredat hem soru tipleri arasında devasa fark olmasa. Tabi daha öncekiler ile bu seneyi kıyaslarsak arada uçurum var.

3D yayınları aklımda bulunsun.

Seneye derken, ben, bu sene açıkçası çok az ders çalıştım yüksek ihtimalle iyi bir üniversite kazanacağımı düşünmediğim için mezuna kalmayı planlıyorum. O açıdan söyledim.

AYT için Tonguç kampüs ve Gri koç Fenometre al, çok başarılı bir kitap. TYT içinde Hız ve Renk bende var, kaliteli güzel kitap. TYT kitabı tek başına yeter, ama AYT kitabı çabuk bitebilir, ikinci bir kitap bakmadım henüz güzel kitap bulursan birde buraya yazarsan sevinirim.

Çok haklısınız, özellikle TYT Matematik için konuşursak Karekök ölen bir yayın artık ve gördüğüm kadarıyla kendini yenilemiyor. Artık Karekök gibi işleme dayalı yayınlar değil de daha çok düşündürücü soru tiplerini çözmeliyiz, farkındayım. Ama mesela geçen sene sınava girmiş birini baz alırsak çok hem müfredat hem soru tipleri arasında devasa fark olmasa. Tabi daha öncekiler ile bu seneyi kıyaslarsak arada uçurum var.

3D yayınları aklımda bulunsun.

Seneye derken, ben, bu sene açıkçası çok az ders çalıştım yüksek ihtimalle iyi bir üniversite kazanacağımı düşünmediğim için mezuna kalmayı planlıyorum. O açıdan söyledim.
Bende senin gibiyim. Sürekli erteledim erteledim, farklı şeyler yaptım. Seneye kalmayı düşünüyorum. Mesaj atmanın sebebi ise konu takibe alınsın diyedir. Alakasız mesaj falan yazmayın.

Birey B için teşekkürler, aklımda bulunsun. Konu mesajımı okumamışsınız sanırım çözümsüz kitap istemiyorum bu yüzden Palme tercihim değil. Kaliteli kitap biliyorum ama çözümsüz beni bozuyor.

Hız ve Renk aldım ben şuan TYT için. İçeriği gayet hoş. İnceleme fırsatınız varsa size de inceleyip almanızı tavsiye edebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı