TYT'de 33 net yapmak için hangi konulara çalışılmalı?

Dostum bence bırak bu işleri TYT'de 20 30 net yapan biri üniversiteye gitse ne olacak ki orada integral vs çözmen gerekecek yine ve daha ağırı DGS ile geçsen bile elektronik mühendisliğinde yapabilecek misin? Bence 2+4 yıl ona harcamaktansa en basitinden git berbere çırak ol 3 4 senede işi öğrenir para kazanırsın kendi iş yerini bile açarsın belki. Sanayi de bir seçenek.

Hocam orası öylede 2 yıllıkta olsa okumak istiyorum.

@Your Secret Stalker

Son düzenleme:
Hocam orası öylede 2 yıllıkta olsa okumak istiyorum.

@Your Secret Stalker

Kendini hiç kandırma sen okumak falan istemiyorsun. Üstünde aile baskısı olduğu için 2 yıllığa gitmek zorundasın. Okumak isteyen birisi burada sürekli 5 ayda TYT yapılır mı, 3 ayda yapılır mı, 1 ayda yapılır mı gibi konular açmak yerine oturur adamakıllı çalışırdı istediği bölümü de kazanırdı. Aylardır erteleyen biri 20 günde ki eski konularına da denk gelmiştim o zaman da tek tük çalışıyordun ve şu anda sadece türkçeden bile 15 net yapabiliyosun yani sen bu sene 2 yıllık üniversiteyi bile unut derim. O 1 milyonluk falan berbat üniversitelere girmen sana yarar değil zarar getirir. Ya aileni ikna et mezuna kal 1 yıl ciddili çalış ve güzel bir üniversiteye git geleceğini kurtar ya da bahaneleri falan bir kenara bırakıp düzgünce bir iş aramaya başla iş hayatına atıl.

Kendini hiç kandırma sen okumak falan istemiyorsun. Üstünde aile baskısı olduğu için 2 yıllığa gitmek zorundasın. Okumak isteyen birisi burada sürekli 5 ayda TYT yapılır mı, 3 ayda yapılır mı, 1 ayda yapılır mı gibi konular açmak yerine oturur adamakıllı çalışırdı istediği bölümü de kazanırdı. Aylardır erteleyen biri 20 günde ki eski konularına da denk gelmiştim o zaman da tek tük çalışıyordun ve şu anda sadece türkçeden bile 15 net yapabiliyosun yani sen bu sene 2 yıllık üniversiteyi bile unut derim. O 1 milyonluk falan berbat üniversitelere girmen sana yarar değil zarar getirir. Ya aileni ikna et mezuna kal 1 yıl ciddili çalış ve güzel bir üniversiteye git geleceğini kurtar ya da bahaneleri falan bir kenara bırakıp düzgünce bir iş aramaya başla iş hayatına atıl.

Peki hocam 20 günde hiç mi bir şey değişmez az önce sosyal denemesi çözdüm 10 net geldi. Türkçeyi 15'ten 25'e çıkartamaz mıyım?

@264075

Son düzenleme:
Peki hocam 20 günde hiç mi bir şey değişmez az önce sosyal denemesi çözdüm 10 net geldi. Türkçeyi 15'ten 25'e çıkartamaz mıyım?

@264075

Her gün en az 30-40 sayfa kitap okuyup bol bol pragraf cozsen zaten en az 25 yapabilmen gerekiyor sen niye yapamayasin. Sana da bir öneri vereyim DGS YKS'den çok daha zor bir sınav o yüzden eğer bu sene 2 yıllık bir üniversiteye girersen 1 sene boyunca hep YKS çalış ve tekrar YKS gir bu sefer iyi bir sıralama yapmaya çalış. DGS bayağı sıkıntılı bir is kontenjan kısıtlı, Full matematik istiyor ve en baştan başlama ihtimalin var 6 yıl okumuş olursun yani. Dediğimi bir düşün.

Geri
Yukarı