Ubisoft Connect ve Steam bağlantısı

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.
Play Store'dan AC oyunları uygun fiyatlı olduğu için oradan aldım çoğu AC oyununu. AC 2 ve AC Brotherhood oyunlarını Steam'den daha önceden almıştım. Ubisoft oyunları Steam aracılığı ile oynamak istiyorsanız zaten bilgisayara Ubisoft Connect indirip oradan Key aktif etmeniz lazım diye biliyorum.

Ben de AC 2'yi indirmeye başlayınca kendi otomatik indirdi Uconnect'i. Bugün de Play Store'dan AC Unity ve AC Syndicate aldım. Bu 2 oyunu aldıktan sonra Steam hesabıma bağlı olan Ubisoft hesabını siteden girdim ve bu 2 oyunu Steam hesabıma bağlı olan Ubisoft hesabına aktardım. (bu aktarma işinde Key olmuyor.) AC 2'yi direkt indirip oynadığım için oyunun Key'ini servis kendi aktif etti ve oyuna öyle girdim. Şimdi de Steam üzerinden AC Revelations aldım. Oyuna sağ tıklayıp onun Key'ini oyunu indirmeden AC Brotherhood'da yaptığım gibi Ubisoft Connect üzerinden aktif ettim. Yani kısaca şu an Steam hesabımda AC 2, AC Revelations ve AC Brotherhood var. Ubisoft Connect hesabımda da bu 3 oyun dahil bir de AC Unity ve AC Syndicate var. Sorularım şunlar:

1- Ubisoft hesabı Steam hesabıma bağlı olduğu için Steam'den almadığım oyunları da Ubisoft üzerinden başlatırsam oyun Steam hesabım üzerinde oynuyor gözüküyor mu?
2- Brotherhood ve Revelations oyunlarını indirmeden Key'lerini Ubisoft Connect'de aktif ettiğim için Steam üzerinden oynama şansım gitti mi?
3- başka biri başka Steam hesabı aktif olan bir bilgisayardan Ubisoft Connect hesabıma girerse o oyunları oynayabilir mi?
4- başka biri Ubisoft oyunlarımın olduğu hesaptan başka Steam hesabı bağlı iken oyun oynarken sıkıntı yaşar mı ve oynadığı oyun Steam üzerinden aldığım oyun ise o oyunun saati Steam hesabıma yansır mı?
5- Kendim Steam açık değilken Ubisoft Connect'i açıp oradan oyunu açarsam ve o oyun Steam'den de alınma ise Steam'i tekrar açtığımda oynama saatim senkron oluyor mu?

yardım edecek olan herkese şimdiden teşekkürler...
@AyarsıZZ

Son düzenleme:
1- Ubisoft hesabı Steam hesabıma bağlı olduğu için Steam'den almadığım oyunları da Ubisoft üzerinden başlatırsam oyun Steam hesabım üzerinde oynuyor gözüküyor mu?
Hayır, oyunu Ubisoft Connect'ten başlatırsan Steam'de görünmez. Görünmesini istiyorsan oyunu Steam dışı oyun olarak ekleyebilirsin Steam'e.
Brotherhood ve Revelations oyunlarını indirmeden Key'lerini Ubisoft Connect'de aktif ettiğim için Steam üzerinden oynama şansım gitti mi?
Keyler Ubisoft Connect için miydi, Steam için miydi? Ubisoft Connect içinse tabii ki Steam'den oynayamazsın.
3- başka biri başka Steam hesabı aktif olan bir bilgisayardan Ubisoft Connect hesabıma girerse o oyunları oynayabilir mi?
Anladığım kadarıyla, Steam üzerinden satın aldığın ve Ubisoft hesabına bağladığın oyunlardan bahsediyorsun. Öyleyse, Steam hesabına ihtiyaç duymadan Ubisoft hesabından oynayabilir.
5- Kendim Steam açık değilken Ubisoft Connect'i açıp oradan oyunu açarsam ve o oyun Steam'den de alınma ise Steam'i tekrar açtığımda oynama saatim senkron oluyor mu?
Hayır, Steam'den başlatırsan Steam saatine ve Ubisoft saatine işler. Ubisoft Connect'ten başlatırsan sadece Ubisoft saatine işler. Fakat Steam ile Ubisoft Connect oynama saatleri bende hiç senkron olmadı. Ubisoft, oyun menüsünde geçirdiğin süreleri dahil etmiyor galiba.

Keyler Ubisoft Connect için miydi, Steam için miydi? Ubisoft Connect içinse tabii ki Steam'den oynayamazsın.
Keyler şöyle; örneğin steam üzerinden AC oyunu aldınız. O oyuna kütüphanede sağ tıkladığında CD Key yazıyor ordan kopyalayıp Ubisoft Connect'e girdim.
Bir de 4. soruya bakabilir misiniz?

4.soru için şöyle açıklayayım. örneğin bir arkadaşım benim steam hesabımın kayıtlı olduğu ubisoft hesabına farklı bilgisayardan ve farklı steam hesabının olduğu bilgisayardan girerse sıkıntı yaşar mı veya ben?
@393982

4.soru için şöyle açıklayayım. örneğin bir arkadaşım benim steam hesabımın kayıtlı olduğu ubisoft hesabına farklı bilgisayardan ve farklı steam hesabının olduğu bilgisayardan girerse sıkıntı yaşar mı veya ben?
@393982
Ubisoft hesabına sadece 1 Steam hesabı bağlanabilir. Farklı bilgisayardan girebilir, fakat bu durum bir yaptırıma neden olur mu, orasını bilmiyorum. Sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Ubisoft hesabına sadece 1 Steam hesabı bağlanabilir. Farklı bilgisayardan girebilir, fakat bu durum bir yaptırıma neden olur mu, orasını bilmiyorum. Sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Öğrenmek istediğim kısım da o zaten. Steam veya Ubisoft kalıcı ban atar mı gibisinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı