uBlock Origin nasıl kullanılmalı?

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Şu an tarayıcı olarak Google Chrome kullanıyorum. Çok fazla reklam çıktığı için uBlock Origin'i kurmaya karar verdim. Kullaznmadan önce ne yapmalıyım? Aynı zamanda şu anda Kaspersky'nin de internet koruması açık, uBlock Origin'i kullanmadan önce bunu kapatmalı mıyım?

Göz atabilirsiniz:

Kaspersky'ın internet korumasına dokunmanıza gerek yok.

Göz atabilirsiniz:

Kaspersky'ın internet korumasına dokunmanıza gerek yok.
Teşekkürler hocam.

Kaspersky'in tarayıcı uzantısının reklam ve izleyici engellemek dışında pek bir avantajı yok. Güvenli para gibi şeyler için de gerekli yazıyor ama bunları zaten antivirüs, tarayıcıya gömülü bir arka plan işlemi ile çalıştırıyor. Sadece arama sonuçlarında güvenli olup olmadığını gösteren işaret okunu görmezsiniz. Onun da çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Bu yüzden Kaspersky'in uzantısını kaldırmanızı öneririm. Önceden kullanırken ben de kapalı tutuyordum. Güvenlik tarafında bir sorun yaratmıyor. Şu an Norton geçtim ve o uzantıya ihtiyaç duyuyor. Ama uzantısı hem hatalı algılamalar yapıyor hem de yüksek kaynak tükettiğinden Bitdefender'in uzantısını kullanıyorum. Ama Kaspersky için böyle uzantılara gerek yok.

Geri
Yukarı