Ubuntu 18.04 LTS'da Windows 10 Pro 1809'dan daha düşük Ping

tunahanbag

Kilopat
Merhabalar yaklaşık bir hafta önce çok ilginç bir durum keşfettim. Lenovo ThinkPad T420 modeli bir dizüstü bilgisayarım var ve içinde Ubuntu 18.04 LTS kurulu. Birde MSI Z97 GAMING 7 model anakarta sahip kendi "KILLER" arayüzünü kullandığım masaüstü bilgisayarım var (ağ sürücüleri MSI'ın sitesinden en günceli).

Ubuntu'da ise sürücü işine hiç karışmadım otomatik. İki bilgisayardan da kablolu bir şekilde CSGO oynadığımda hatta aynı anda iki bilgisayardan girildiğine dahil bu görülebiliyor Linux çalıştıran makine azami 20 minimum 10 pinge kadar daha az ping ile oynatıyor. İnternet Servis Sağlayıcım TürkNet 100 Mbps'ye kadar kullanıyorum. Huawei HG658c V2 bir modemim var. Son yazılımına güncelledi (bildiğim kadarıyla son sürüme).

366249

366236

366252

366253

366255

Windows makinemde Eset Internet Security 12.0.31.0 var. İki makine de kablo ile modeme bağlı. QoS ayarlarını doğru yaptığımı sanıyorum. Sizce bu ping farkını azaltabilir miyim? Benim bu durumdan anladığım daha iyi bir deneyim alabileceğim yönünde Windows makinemde. Ayrıca sebebini de merak ettim bu farkın bende bir şeyler öğrenirim umarım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun esnasındaki ping farkını gösteren bir ekran görüntüsü henüz elimde yok müsait olduğum bir vakit onu da atacağım. Ekran görüntüsü almak aklıma gelmemişti.

Oyun esnasındaki ping farkını gösteren bir ekran görüntüsü henüz elimde yok müsait olduğum bir vakit onu da atacağım. Ekran görüntüsü almak aklıma gelmemişti.
Windows arka planda çalışan hizmetler, uygulamalar falan çok büyük bir etken. Windows 10 başlı başına bir bela zaten kaldı ki böyle ping yüksekliğine şaşırmamak lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı