Ubuntu 18.04 Possible Missing Firmware Sorunu

Focal Fossa

Hectopat
Makaleler
3
Ubuntu 18.04'te sudo update-initramfs -u komutunun çıktısında W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8125a-3.fw for module r8169 hatasını alıyorum. Kurulmamış sürücü mü var yoksa başka bir sorun mu? Nasıl çözerim bu sorunu?

Ubuntu 18.04'te sudo update-initramfs -u komutunun çıktısında W: Possible missing firmware /lib/firmware/rtl_nic/rtl8125a-3.fw for module r8169 hatasını alıyorum. Kurulmamış sürücü mü var yoksa başka bir sorun mu? Nasıl çözerim bu sorunu?
Bazı firmware dosyaları gerekmiyor. Örneğin Arch Linux kullanırken bu hatalardan 3 tane alıyordum. Araştırınca öğrendim ki çoğu kullanıcı için gereksiz firmware dosyalarıymış.

Onunla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. R8169 ethernet modülü.

Malesef işe yaramadı.

Debian olsaydı sorunu kolayca çözerdik, çünkü Debian'da her servisin firmware paketi ayrı kuruluyor. Ubuntu bunu tek paket haline getirmiş, biri sorunlu olduğunda çözümü de zor oluyor.
İsterseniz alttaki komutlarla son güncel sürümü kurun, güncel olunca belki çalışır.
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:bluetooth/bluez
Kod:
sudo apt-get update
Kod:
sudo apt upgrade

Debian olsaydı sorunu kolayca çözerdik, çünkü Debian'da her servisin firmware paketi ayrı kuruluyor. Ubuntu bunu tek paket haline getirmiş, biri sorunlu olduğunda çözümü de zor oluyor.
İsterseniz alttaki komutlarla son güncel sürümü kurun, güncel olunca belki çalışır.
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:bluetooth/bluez
Kod:
sudo apt-get update
Kod:
sudo apt upgrade
Teşekkür ederim lakin işe yaramadı ve Ubuntu'yu kaldırdım. Debian kuracağım. Daha önce Debian non-free'de pek sorun yaşamamıştım ve memnundum. Sağolun.

Geri
Yukarı