Ubuntu 32 Bit terminale bir şey yazılmıyor

Vanilla sky

Hectopat
Ubuntu'ya wine kurmak istiyorum ama 32 Bit mimari etkinlkeştirme kodunu (sudo dpkg --add-architecture I386) girdikten sonra hata alıyorum şifre istiyor ama terminale herhangi bir şey yazılmıyor. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2020-05-12 01-31-59.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Yazıyor. :)
Linux işletim sistemlerinde genelde konsol kısımlarında siz şifreyi girerken bunu ekrana yansıtmaz. Yazıyormuş gibi devam edin. İşe yaradığını göreceksiniz.

Bu arada muhtemelen Wine kurulumu esnasında hata alıcaksınız. Böyle bir şey olursa yeni konu açın ve beni etiketleyin. Çözümü paylaşacağım.

Hayır. Yazıyor. :)
Linux işletim sistemlerinde genelde konsol kısımlarında siz şifreyi girerken bunu ekrana yansıtmaz. Yazıyormuş gibi devam edin. İşe yaradığını göreceksiniz.

Bu arada muhtemelen wine kurulumu esnasında hata alacaksınız. Böyle bir şey olursa yeni konu açın ve beni etiketleyin. Çözümü paylaşacağım.

Evet dediginiz gibi şifreyi girerken ekrana yansıtmıyormuş ve dediginiz gibi kurulum sırasında hata aldım How To Install Wine 5.0 on Ubuntu 18.04 & 16.04 LTS - TecAdmin bu linkteki adımları uyguladım ama bir işe yaramıyor kurulmuyor.

Evet dediginiz gibi şifreyi girerken ekrana yansıtmıyormuş ve dediginiz gibi kurulum sırasında hata aldım How To Install Wine 5.0 on Ubuntu 18.04 & 16.04 LTS - TecAdmin bu linkteki adımları uyguladım ama bir işe yaramıyor kurulmuyor.
Bu kod işinize yarayacaktır. @181272 tarafından yazıldı.
Kod:
wget http://www.teteos.net/pilux/scripts/wine-for-ubuntu1804.sh && chmod +x wine-for-ubuntu1804.sh && bash wine-for-ubuntu1804.sh

Bu kod işinize yarayacaktır. @181272 tarafından yazıldı.
Kod:
Eski kod.

Bu kod çekirdek döküldü hatasına sebep olabiliyor. Bu hatayı alırsanız bunu deneyin;
Kod:
sudo apt install -y curl && curl http://www.teteos.net/pilux/scripts/wine-for-ubuntu1804.sh && chmod +x wine-for-ubuntu1804.sh && sudo bash wine-for-ubuntu1804.sh
Bu kod daha iyi çalışıyor. Ubuntu ve PiluX v1.3'de denendi ve başarılı sonuç verdi. Scriptin halen stabil olmayan kısımları var ama yakında bunu @181272 düzeltmiş olur.

Geri
Yukarı