Ubuntu Airmon-ng çalışmıyor!

Pizza Seven

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ubuntu'da airbase-ng komutunu çalıştırmak için airmon-ng'ye ihtiyacım var. Ancak "airmon-ng start wlo1" dediğimde "Monitoring mode enabled on mon0" uyarısını alıyorum. Ancak komutu (airbase-ng) mon0 ile çalıştırdığımda ise "failed: Name not unique on network" uyarısı karşıma çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Öncelikle bu tip işler için Kali Linux'u kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü bazı kablosuz driverların özel versiyonunu barındırıyor "monitoring mode" için.

airmon-ng start wlan0 komutunu verdiğinde monitoring mod için wlan0mon arabirimini kullanman gerekiyor: Yeni versiyonlarda böyle en azından. İkinci olarak dikkat etmen gereken şey airmon-ng 'yi kullanmanı engelelyen servisler / işlemler çalışıyor olabilir. Start komutunu vermeden önce kontrol edip, hata vermesine sebep olacak servisleri / işlemleri öldürmelisin / kill etmelisin. Bunun için ise airmon-ng check komutunu kullanabilirsin, hataya sebep olan servislerin / işlemlerin listesini verecek.

Not: Senin ağ kartın wlo1 ise wlo1mon arabirimi oluşmuş olması lazım.

Airmon-ng ile listesine baktımda mon0, wlo1 ağları gözüküyor. Bu akşam komutu wlo1mon ile deniyeceğim haberdar ederim sizi.

Biraz geç kaldım Kali Linux'u kurdum. Bu sefer wlan0mon olarak gözüktü ama hala hata veriyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı