Ubuntu AMD driver

LOLTA55

Hectopat
Yer
Aincrad
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, PC'ye Ubuntu kurdum Radeon Software indirmek istiyorum ama kuramiyorum. Dosya tarzli geliyor, bu dosyayı nasıl kurabilirim? Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD sürücülerini kurmak için, bu sayfadan ekran kartınızı seçip sonraki sayfada Ubuntu sürücü paketini indirin. Kuruluma geçmeden önce sistemin güncel olduğuna emin olun.
sudo apt-get update sudo apt-get upgrade

Arşiv dosyasını bir klasöre çıkarın, bu klasör içinde terminal açıp amdgpu-pro-install betik dosyasını root olarak çalıştırın.
sudo sh amdgpu-pro-install
işlem bitince sistemi yeniden başlatın.
Kaynak: Radeon™ Software for Linux® Installation — amdgpu graphics and compute stack unknown-build documentation

AMD sürücüleri (amdgpu-pro) ile açık kaynak (amdgpu, radeon) sürücüler arasında neredeyse hiç fark yok, hatta bazı oyunlarda açık kaynak sürücüler daha iyi performans veriyor.
Ek olarak AMD sürücülerini kurduğunuz zaman Nvidia kontrol paneli tarzı bir yazılım gelmiyor.

AMD sürücülerini kurmak için, bu sayfadan ekran kartınızı seçip sonraki sayfada Ubuntu sürücü paketini indirin. Kuruluma geçmeden önce sistemin güncel olduğuna emin olun.
sudo apt-get update sudo apt-get upgrade

Arşiv dosyasını bir klasöre çıkarın, bu klasör içinde terminal açıp amdgpu-pro-install betik dosyasını root olarak çalıştırın.
sudo sh amdgpu-pro-install
İşlem bitince sistemi yeniden başlatın.
Kaynak: Radeon™ Software for Linux® Installation — amdgpu graphics and compute stack unknown-build documentation

AMD sürücüleri (amdgpu-pro) ile açık kaynak (amdgpu, radeon) sürücüler arasında neredeyse hiç fark yok, hatta bazı oyunlarda açık kaynak sürücüler daha iyi performans veriyor.
Ek olarak AMD sürücülerini kurduğunuz zaman NVIDIA kontrol paneli tarzı bir yazılım gelmiyor.

Nasıl root olarak çalıştırabilirim o kadar bilgim yokta teşekkürler
inxi paketini kurup, aşğaıdaki komutun çıktısını paylaşır mısın? Çok büyük ihtimalle sürücü kurulumuna gerek yok.

Kod:
inxi -SGxx
ya aslında benim amacım radeon software programından overclock ve ekranın renklerini ayarlayabilmek

ya aslında benim amacım radeon software programından overclock ve ekranın renklerini ayarlayabilmek

Radeon software ile böyle bir GUI geliyor mu bilmiyorum. Ama radeon-profile ile fan hızından overclock'a kadar işlerini halledebilirsin.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:radeon-profile/stable
sudo apt-get update
sudo apt install radeon-profile

Geri
Yukarı