Ubuntu dual bootta “Please update microcode” hatası

erhan fidan

Hectopat
Windows 10 yanına Ubuntu 18.04 kurdum ama açılmıyor ve bu hatayı alıyorum. Yardım edebilir misiniz?

Please update microcode to version 0xb2 or later
IMG_20180426_232100-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ISO dosyası düzgün şekilde inmediğinde ya da USB belleğe düzgün şekilde yazdırılmadığında bu hata alınabiliyor. Eğer bu aşamada sıkıntı yoksa kurulum sırasında güncelleştirmeleri yükle seçeneğini seçerek güncel paketlerin yüklenmesini sağlayın. Ayrıca bilgisayarınız için BIOS güncellemesi olup olmadığını kontrol edip varsa en son sürüme güncellemeniz gerekmekte.

ISO dosyası düzgün şekilde inmediğinde ya da USB belleğe düzgün şekilde yazdırılmadığında bu hata alınabiliyor. Eğer bu aşamada sıkıntı yoksa kurulum sırasında güncelleştirmeleri yükle seçeneğini seçerek güncel paketlerin yüklenmesini sağlayın. Ayrıca bilgisayarınız için BIOS güncellemesi olup olmadığını kontrol edip varsa en son sürüme güncellemeniz gerekmekte.
BIOS güncellemesini yaptım, ISO dosyasını torrentten indirdim kurulumda da Rufus'u kullandım ama tekrar kontrolleri yapayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Torrent'ten indirildiği zaman bazen sıkıntı olabiliyor. Bilinen ve kapatılmış bir bug aldığın hata. BIOS güncellemesinden ve kurulum sırasında da güncel paketler kurulduktan sonra herhangi bir hata almaman gerekiyor.

MD5 : 129292a182136a35e1f89c586dbac2e2 ubuntu-18.04-desktop-amd64.iso

Torrent'ten indirildiği zaman bazen sıkıntı olabiliyor. Bilinen ve kapatılmış bir bug aldığın hata. BIOS güncellemesinden ve kurulum sırasında da güncel paketler kurulduktan sonra herhangi bir hata almaman gerekiyor.

MD5 : 129292a182136a35e1f89c586dbac2e2 ubuntu-18.04-desktop-amd64.iso[/Qteşekkür ler

MD5 : 129292a182136a35e1f89c586dbac2e2 ubuntu-18.04-desktop-amd64.iso
başka bir yolla çözdüm linüxmint kurdum daha sonra linüxmint güncelleme sekmesinde intel microcode güncellemesi diye bir yer gördüm güncelledim ve bilgisayarı yeniden başlattım bütün sorunlar çözüldü artık hata almıyorum ilginiz için teşekkür ederim sağolun

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı