Ubuntu servera bağlanıp kontrol etmek

Tyrist

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba,
Bir bilgisayara Ubuntu server kurmak istiyorum. Bu bilgisayar başka şehirde olacak. O bilgisayara hem MacBook hem de Windows bilgisayardan bağlanacağım. Bağlanmak icin farklı metotlar varmış. SSG, XRDP, RDP gibi.
Amacım güvenli olan yöntemi seçmek ve arayüz ile kontrol edebilmek. Tek seçeneğin terminal olmaması. Bunun için başka yöntemler var mı? Veya bu saydıklarımla mümkün mü?

VNC kullanabilirsiniz de terminal neden istemediğinizi pek anlamadım. Sunucumda bütün her şeyi terminal ile kontrol edebiliyorum rahatça.

VNC kullanabilirsiniz de terminal neden istemediğinizi pek anlamadım. Sunucumda bütün her şeyi terminal ile kontrol edebiliyorum rahatça.
daha önce hiç terminalden çalışmadım. açıkçası daha ortada server de yok. sadece araştırıyorum. Arayüz daha kolay olur diye düşündüm.

daha önce hiç terminalden çalışmadım. açıkçası daha ortada server de yok. sadece araştırıyorum. Arayüz daha kolay olur diye düşündüm.

Yani Linux tarafında böyle işlemiyor pek, GUI elde etseniz de bir şey değişmeyecek. Yine terminal kullanacaksınız.

Merhaba,
Bir bilgisayara Ubuntu server kurmak istiyorum. Bu bilgisayar başka şehirde olacak. O bilgisayara hem MacBook hem de Windows bilgisayardan bağlanacağım. Bağlanmak icin farklı metotlar varmış. SSG, xrdp, RDP gibi.
Amacım güvenli olan yöntemi seçmek ve arayüz ile kontrol edebilmek. Tek seçeneğin terminal olmaması. Bunun için başka yöntemler var mı? Veya bu saydıklarımla mümkün mü?

Merhaba, Ubuntu Server'e bağlanmak için SSH yöntemini de kullanabilirsiniz. Bunun için PuTTY gibi uygulamalar işinizi görecektir. macOS bilmem ama Windows üzerinde command prompt üzerinden "SSH root@ip" komutu ile de giriş yapabilirsiniz. Unutmayın siz şifre girerrken şifreniz görünmeyecektir. İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı