Ubuntu tabanlı hazırladığım özelleştirilmiş ISO için önerileriniz nelerdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şekil yapmasan olur mu?
Hani başlığı falan benim demişsin yapmayın bunu.

Şekil yapmasan olur mu?
Hani başlığı falan benim demişsin yapmayın bunu.

Yani 100% benim değil. Sadece tarayıcıyı ben yaptım ve ekran görüntüsünde olmayan birkaç detay daha var. Kendi akıllı asistanımı geliştiriyorum, offline çalışacak.

Az kaynak kullansın yapabiliyorsanız. Az kullanırsa laptopuma yüklerim.

2 GB RAM için optimize etmeyi çalışıyorum zaten ama sanal makinede çok kasıyor.
Pisi Linux'a destek vermek istemez misiniz?

Halihazırda dağıtımlarla uğraşmayı pek sevmiyorum, piyasada rekabet oluşsun istiyorum.
Arkadaşlar dilerseniz 2. sürüm için link atabilirim :)

2 GB RAM için optimize etmeyi çalışıyorum zaten ama sanal makinede çok kasıyor.

Halihazırda dağıtımlarla uğraşmayı pek sevmiyorum, piyasada rekabet oluşsun istiyorum.
Arkadaşlar dilerseniz 2. sürüm için link atabilirim :)
Atin hocam, kaynak kodunu da atarsaniz katkida bulunup bulunamayacagima bakayim. Lisanslamayi da unutmayin, GPL guzel bir secim olacaktir.

Atin hocam, kaynak kodunu da atarsaniz katkida bulunup bulunamayacagima bakayim. Lisanslamayi da unutmayin, gpl guzel bir secim olacaktir.

2. sürümün kaynak kodu gizli şu anda. Zaten hiçbir push yapmadım. Ancak 1. sürümün kaynak kodu burada: NebiOS 1.0 Source Code

1. sürüm sourceforge'da mevcuttur. Buyurun, 2. sürüm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ancak 1. sürümün kaynak kodu burada:

Kaynak kod filan yok burada, bir kaç arkaplan ve kendi ev dizinindeki özelleştirilmelerin aktarıldığı skel dizininden başka bir şey yok. Hiç bir özellik içermiyor, basbayağı özelleştirilmiş (custom) ISO'dan başka bir şey yok ortada.

2. sürümün kaynak kodu gizli şu anda.

Konuyu kilitliyorum, emek verilmiş gerçek bir dağıtım oluşturduğunda, düzgün bir biçimde sunum yaparak tanıtabilirsin. Ortada olmayan bir şeylerle şov yapmayarak.

Ayrıca sadece control dosyası ile paket yapılmaz, dpkg -b ile dağıtım paketi filan yapılmaz. Gerçi paylaşılan yerin de paket deposuyla bir alakası yok.

@th3.sarp , kızgın atmışsın, birkaç şey daha yazayım bari. Yaptığın şey paket yükleyemeyen bir güncelleme yöneticisi. Sözde paketleri paylaştığın alanın paket deposuyla bir alakası yok, neresinden tutsan elinde kalan bir şey var ortada. Daha fazla yazmak istemiyorum. Kullanıcıdan ziyade test faresi arıyor gibisin.

Debian ile ilgili bir taban hazırlayıp, kaynak kodlarında Fedora ile ilgili bir şeyler tutmanın anlamı ne? Bir sürü karmaşık şey var ortada, ordan burdan harmanlandığı gözden kaçmıyor.

grub-theme-absurt.png

Güncelleme yöneticisi dediğin şey bir arşiv indiriyor ve çıkartıyor, paket değil. Bunun içindeki betik WineHQ deposu ekliyor, arşiv içindeki root ismindeki dizin altındakileri kendi kök dizinine kopyalıyor. Ayrıca nebios-feedback isminde kendi elinden çıkmadığı pek açık olan 100 MB. civarı dosyayı yüklüyor. Zaten bir ISO hazırladıysan, bunların içinde gelmesi gerekir, zaten içinde geliyorsa paket güncellemesi yapamayan sözde güncelleme yöneticisi ile bunları neden kurduruyorsun? Acemi değil çok acemice.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı