Ubuntu ve Windows yanına Hackintosh kurmak

erroshakan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Tek bir PC de 2 diskim var, birinde Windows 11 diğerinde GRUB ile birlikte Ubuntu 20.04 kurulu.
Bu PC'ye, diğer işletim sistemlerinin yanına, Hackintosh kurmak mümkün mü? Eğer mümkünse;
1. Technopat'ın Hackintosh rehberini izlemiştim, BIOS'ta bir sürü ayar değişikliği yapılıyordu. O ayar değişikliklerini yaptıktan sonra, Windows'a ya da Ubuntu'ya gerçeken tekrar eski haline mi getirmek gerekiyor ayarları?
2. Ubuntu'nun GRUB'u sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Tek bir PC de 2 diskim var, birinde Windows 11 diğerinde GRUB ile birlikte Ubuntu 20.04 kurulu.
Bu PC'ye, diğer işletim sistemlerinin yanına, Hackintosh kurmak mümkün mü? Eğer mümkünse;
1. Technopat'ın Hackintosh rehberini izlemiştim, BIOS'ta bir sürü ayar değişikliği yapılıyordu. O ayar değişikliklerini yaptıktan sonra, Windows'a ya da Ubuntu'ya gerçeken tekrar eski haline mi getirmek gerekiyor ayarları?
2. Ubuntu'nun GRUB'u sorun çıkarır mı?
Eğer her şeyi doğru yaparsanız GRUB'da bir sorun çıkmaz fakat ilk önce sistem özelliklerinizi belirtin isterseniz. Bu şekilde bir cevap veremeyiz uyumluluk konusunda.

1) Eğer SATA Mode: RAID olarak Windows kurduysanız AHCI yaptığınızda Windows mavi ekran verip açılmayabilir. Ek olarak TPM ve Secure Boot gibi ayarları açıp sonrasında Bitlocker gibi bir işlem yaptıysanız bu ayarları kapattığınızda da sorun yaşayabilirsiniz.
2) GRUB bulunan bölüme ellemezseniz sorun çıkmaz, eğer OpenCore ile GRUB boot etmek istiyorsanız bazı ek işlemler yapmanız gerek.

Geri
Yukarı