Ubuntu'da git indirilmiyor

Ilgincmis.
sudo grep -rhE ^deb /etc/apt/sources.list*

Bu ne cikti veriyor buraya atar misin?
Tabi hocam.
1707382847284.png

Sanırım arşiv az olduğu için bir sorun var, mirrorunu değiştirip us arşiv yapsam düzelir mi acaba.

Anladim. Simdi sen az.archive.ubuntu mirrorunu kullaniyorsun ve jammy paketleri icinde arama yapiyorsun.

Buraya bakarsan jammy yok.

Standard debian reposunda ise var -> Index of /ubuntu/dists

Bence sorun bundan kaynaklaniyor. Nasil mirror switch edersin ezbere bilmiyorum ama google'da aratip mirror degistirip update && install cakarsan duzelecegini dusunuyorum.

Cok sacma cunku git olmamasi :)

Anladim. Simdi sen az.archive.ubuntu mirrorunu kullaniyorsun ve jammy paketleri icinde arama yapiyorsun.

Buraya bakarsan jammy yok.

Standard debian reposunda ise var -> Index of /ubuntu/dists

Bence sorun bundan kaynaklaniyor. Nasil mirror switch edersin ezbere bilmiyorum ama google'da aratip mirror degistirip update && install cakarsan duzelecegini dusunuyorum.

Cok sacma cunku git olmamasi :)
Evet, az.archive'ı us.archive olarak değiştirmek sorunu çözdü.

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim, iki gündür bu sorunla uğraşıyordum.

Evet, az.archive'ı us.archive olarak değiştirmek sorunu çözdü.

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim, iki gündür bu sorunla uğraşıyordum.

Bu mirror'larin identical olmasi gerekiyor aslinda teknik olarak. Neden lokasyona gore icerik degisiyor bilmiyorum, icerik farkliysa "mirror" dememeliler kendilerine.

Linux camiasinda malesef boyle sorunlar oluyor, denetleyici merkezi bir otorite yok :)

Geri
Yukarı