Çözüldü Ubuntu'da kulaklıktan ses çıt ederek geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

synnemre

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün PC'min aşırı eskimesi ve yavaşlamasından dolayı sonunda Linux kurma kararı aldım ve Dual boot ile Ubuntu 23.10.1 kurdum. İlk başlarda aşırı beğendim hızı olsun sadeliği olsun vs. ama sonrasında bir müzik dinlemek istediğimde başlangıçta bir "çıt" sesi ile müzik başladı. Sonrasında fark edip durdurdum ve ardından hemen yeniden oynattım ama bu sefer olmadı. Müziği durdurup yaklaşık 8 saniye kadar bekledikten sonra çok hafif bir sesler gelip kulaklık sanki çalışmayı durdurmuş gibi ses geliyordu (nasıl tarif edebileceğimi bilemiyorum...). Tekrardan müziği açtığım zaman bu "çıt" sesi tekrar oluyordu ve bu işlemleri tekrarlarsam aynı olay tekrarlanıyordu. Sorun kulaklıkta mı diye uğraşırken geri Windows'ta açtım PC'yi ve orada pek çok kez denedim ama böyle bir olay yaşamadım. Sorun vardır diye Ubuntu'yu sildim ve yeniden kurulum ekranına geldim ama bu sefer kurmadan denemek istedim. Diskimden bir ses dosyası açtığımda aynı olay tekrar olmaya başladı ve anladım ki sorun kulaklıkta değil Ubuntu'da. Bu sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi çünkü Ubuntu kullanmayı sevmiştim ve bu olay yüzünden bırakmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nice değerinin ne olduğunu bilmiyorum hocam bu islerde çok yeniyim. Uygulamalarin önceliği ile oynama yapmadım hocam. Yapsaydim bile Ubuntu'yu sildim zaten. Tekrardan kurulum ekranında Ubuntu'yu dene dedigim zaman da ayni sorun oldu.

Kulaklıkta anlık patlama sesi konusunu görmeden konu açmıştım kusura bakmayın. Çıkan sesi tanımlamakta sorun yaşadım o yüzden hem konu açtım hem çözümü zor buldum. Konu kapanabilir.
Nice değerinin ne olduğunu bilmiyorum hocam bu islerde çok yeniyim. Uygulamalarin önceliği ile oynama yapmadım hocam. Yapsaydim bile Ubuntu'yu sildim zaten. Tekrardan kurulum ekranında Ubuntu'yu dene dedigim zaman da ayni sorun oldu.

Kulaklıkta anlık patlama sesi konusunu görmeden konu açmıştım kusura bakmayın. Çıkan sesi tanımlamakta sorun yaşadım o yüzden hem konu açtım hem çözümü zor buldum. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı