Ubuntu'dan Windows'a nasıl geçeceğim?

Fırat turan

Hectopat
Daha fazla  
Woeusb'yi zar zor indirdim, şimdi de Win 10 ISO'sunu indiriyorum. Ama nasıl format atacağım, NTFS mi diyeceğim fat mı diyeceğim Flash'a ISO'yu yazarken? Sistemde sadece Ubuntu var bu flashı görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
WoeUSB'yi aç USB'yi seç, ISO dosyasını seç, yazdır. Olmazsa BalenaEtcher yükle ve onunla yazdırmayı dene.
FAT deyin hocam. NTFS Windows dosya sistemidir?
Windows yazdıracak ve eğer Windows 10 2004'ün bütün sürümlerini barındıran imajı yazdıracaksa NTFS seçmek zorunda.

Bende bir zamanlar SteamOs kullanmıştım linkteki video ile kurulum usb hazırlamıştım Win 10 için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiç onlarla uğraşmayın, @deleted hocamın attığı çözümü yazacağım buraya:
Merhaba. balenaEtcher’i yönetici olarak mı çalıştırdın? Bir de öyle deneyebilirsin.

Ya da direktlsblk komutu ile belleğin yolunu bulup, ISO dosyasının bulunduğu konumda terminal açıp:
Kod:
sudo dd if=manjaro.iso of=/dev/sXY bs=4M status=progress && sync
Komutunu vererek hızlıca yazdırabilirsin. XY yazan yere lsblk çıktısından aldığın yolu yazabilirsin. “/dev/sdc” gibi olur genelde.

Diğer çözüm yolu şöyle
USB'yi biçimlendirin ve Windows ISO'sunu Mount edin içindeki tüm dosyaları USB içine kopyalayın işlem bu kadar. Bu arada 2004 ISO'su sorunlu anakart logosu çıkmıyor 1909'da denedim çıkıyor. UEFI sistemler için.

USB'yi NTFS olarak biçimlendiriyorsun.
WoeUSB'yi açıyorsun.
Alltaki resimdeki gibi en üstteki seçenekten ISO dosyasını seçiyorsun.
Pencereden biçimlendirdiğin USB'nin üzerine tıklıyorsun.
En alttan Install tuşuyla yazdırıyorsun.

woeusb.png

Bende bir zamanlar SteamOs kullanmıştım linkteki video ile kurulum usb hazırlamıştım Win 10 için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
UEFI değil benimki
USB'yi NTFS olarak biçimlendiriyorsun.
WoeUSB'yi açıyorsun.
Alltaki resimdeki gibi en üstteki seçenekten ISO dosyasını seçiyorsun.
Pencereden biçimlendirdiğin USB'nin üzerine tıklıyorsun.
En alttan Install tuşuyla yazdırıyorsun.

Eki Görüntüle 607483
Diğer çözüm yolu şöyle
USB'yi biçimlendirin ve Windows ISO'sunu Mount edin içindeki tüm dosyaları USB içine kopyalayın işlem bu kadar. Bu arada 2004 ISO'su sorunlu anakart logosu çıkmıyor 1909'da denedim çıkıyor. UEFI sistemler için.
1909u denesem olur mu ki acaba ?
Ama UEFI değil dediğim gibi

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-07-04 22-21-20.png
    Ekran görüntüsü 2020-07-04 22-21-20.png
    50,9 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran görüntüsü 2020-07-04 22-21-23.png
    Ekran görüntüsü 2020-07-04 22-21-23.png
    46,5 KB · Görüntüleme: 29
Resimde söylemiş işte "USB'yi ayır, öyle yazdır" diyor.
Ayrıca USB'nin üzerine tıklamamışsın.
Birinci seçenekten ISO'yu göster, ikinci seçenekten USB'yi göster, sonra yazdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı