Uçak Bakım Lisesi Zor Mudur?

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Değerli abilerim, ablalarım iyi günler dilerim. Uçak Bakım Lisesi'ne puanım yetiyor ve orayı seçmeyi planlıyorum. Dersleri zor mudur?

Dipnot: Matematik ile aram orta. Buna rağmen gitmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sene başında benim de aklıma uçak lisesi vardı ama sonradan vazgeçtim. Lise boyunca asker gibi bir hayat yaşaman gerekecek. En azından okulda. Ve okulu bitirince iş bulma olanağın da az. @Jira daha çok yardımcı olabilir.
İş bulma olanağı az mı? Eğer kendini geliştirirse etrafta gezinen mühendislerden iki üç kat daha fazla maaş alır.Ayrıca sivil ve askeri havacılıkta iş bulabilir.

@Jira rica etsem yardımcı olur musunuz? Efendim.
Tabii ki.

Uçak bölümleri lisede de olsa üniversitede de olsa zordur, kolay değildir. Elektrik, otomotiv, makine gibi sıradan bölümlere göre daha fazla emek, daha fazla zaman ister. Bu sektörde çalışmak için üstüne sağlam bir İngilizce ve Teknik İngilizce gerekir, 16-17 yaşında 10 yıl sonra yapacağın işin çevirisini yapacak kapasiteye getirtmeye çalışırlar, o şekilde eğitim verilir.

Kısacası bölüme ilgin varsa seç. Zorluklarına katlanıp geçersen iyi yerlere gelirsin. Ama sırf ''uçak'' olduğu için gidersen pişman olabilirsin zira dediğim gibi hiç kolay değil. Davulun sesi de uzaktan hoş gelir.

Şu an korona virüsü yüzünden hiçbir havayolu şirketi işçi almıyor, sektör sürekli kötüye gidiyor. Bu da aklında olsun.

Tabii ki.

Uçak bölümleri lisede de olsa üniversitede de olsa zordur, kolay değildir. Elektrik, otomotiv, makine gibi sıradan bölümlere göre daha fazla emek, daha fazla zaman ister. Bu sektörde çalışmak için üstüne sağlam bir İngilizce ve Teknik İngilizce gerekir, 16-17 yaşında 10 yıl sonra yapacağın işin çevirisini yapacak kapasiteye getirtmeye çalışırlar, o şekilde eğitim verilir.

Kısacası bölüme ilgin varsa seç. Zorluklarına katlanıp geçersen iyi yerlere gelirsin. Ama sırf ''uçak'' olduğu için gidersen pişman olabilirsin zira dediğim gibi hiç kolay değil. Davulun sesi de uzaktan hoş gelir.

Şu an korona virüsü yüzünden hiçbir havayolu şirketi işçi almıyor, sektör sürekli kötüye gidiyor. Bu da aklında olsun.
Peki, sağ olun. Liseden mezun olduğumuzda iş bulabilir miyiz?

Benim komşumun oğlu gitti bu liseye. Şu an ailesi de kendisi de mutlu. Derslerde çok zorlanmıyor.
İçim rahatladı. Çok teşekkürler.
Benim komşumun oğlu gitti bu liseye. Şu an ailesi de kendisi de mutlu. Derslerde çok zorlanmıyor.
Matematik ile aram biraz kötü gene de yapmak istiyorum. Başarabilir miyim artık göreceğim, pes etmek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı