Uçak Teknolojisi Nedir ?

Lorex

Decapat
Arkadaşlar önlisans uçak teknolojisi bölümü var bu bölümden mezunlar uçak teknisyeni (teknikeri) mi oluyorlar? Bu bölümü bitirdikten sonra dikey geçiş ile uçak mühendisligi veya uçak gövde motor bakım bölümüne geçiş yapabiliyor muyuz? Ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Öğrencileri sözde uçak bakımcı yapacak fakat daha atölyeleri olmayan sözde eğitim kurumları. Ben lisede de uçak bakım okudum. Okulun 2 tane Cessna'sı, 1 adet jeti vardı :)

Tanım: Ticaret için açılmış okullar.

Uçak T. bölümleri 2 yıllıktır ve 2 yıllık meslek yüksek okulları tanınmış okul kapasitesine girmez Sivil Havacılık tarafından. Sivil Havacılık ben bu okulları desteklemiyorum ama açılmasına da bir şey demiyorum diyor. Halbuki öğrencileri sömüren sözde bu okullar hiç açılmamalı.

Bu okulların çoğunda eğitim şöyledir.

1 yıl teori dersleri alırsın. 2. yılında da bir havacılık şirketinde staj imkanı bulursan staj yaparsın.

Bu okuldan mezun olup teknisyen olabilirsin. Olamazsın demiyorum hatta şu an THY'de çalışan birçok kişi var ama işe girdiğinde vermen gereken 13 taneden fazla modülü olamadığın için sıkıntılı süreçler başlar sende. Bak 1 hafta sonra modüller yapılacak. Şimdi bu arkadaşlar nasıl geçeceğiz, ne yapacağız diye kara kara düşünüyor :)

Tanınmış okullardan gelenler pat pat yükselirken sen 8 saat ya da daha üstü çalışıp, evde bu sınavlara hazırlanmak için çabalarsın. Elinde de kaynak 0 olur zira bu modüllerin basılı kitabı yok :) İnternette İngilizcelerini bulursun, o da Teknik İngilizce. Anlayacağını sanmıyorum

Geçiş puanı 75. 50 bile alamıyor çoğu kişi THY'nin sınavlarından çünkü 2 yılda teorik bilgi eksiğini gideremiyorsun :)

Ben bu işin içindeyim, bulaşma diyorum. 4 yıllık okuyacaksan oku, koskoca uçak teknolojisi 2 yılda öğrenilmez.

Öğrencileri sözde uçak bakımcı yapacak fakat daha atölyeleri olmayan sözde eğitim kurumları. Ben lisede de uçak bakım okudum. Okulun 2 tane Cessna'sı, 1 adet jeti vardı :)

Tanım: Ticaret için açılmış okullar.

Uçak T. bölümleri 2 yıllıktır ve 2 yıllık meslek yüksek okulları tanınmış okul kapasitesine girmez Sivil Havacılık tarafından. Sivil Havacılık ben bu okulları desteklemiyorum ama açılmasına da bir şey demiyorum diyor. Halbuki öğrencileri sömüren sözde bu okullar hiç açılmamalı.

Bu okulların çoğunda eğitim şöyledir.

1 yıl teori dersleri alırsın. 2. yılında da bir havacılık şirketinde staj imkanı bulursan staj yaparsın.

Bu okuldan mezun olup teknisyen olabilirsin. Olamazsın demiyorum hatta şu an THY'de çalışan birçok kişi var ama işe girdiğinde vermen gereken 13 taneden fazla modülü olamadığın için sıkıntılı süreçler başlar sende. Bak 1 hafta sonra modüller yapılacak. Şimdi bu arkadaşlar nasıl geçeceğiz, ne yapacağız diye kara kara düşünüyor :)

Tanınmış okullardan gelenler pat pat yükselirken sen 8 saat ya da daha üstü çalışıp, evde bu sınavlara hazırlanmak için çabalarsın. Elinde de kaynak 0 olur zira bu modüllerin basılı kitabı yok :) İnternette İngilizcelerini bulursun, o da Teknik İngilizce. Anlayacağını sanmıyorum

Geçiş puanı 75. 50 bile alamıyor çoğu kişi THY'nin sınavlarından çünkü 2 yılda teorik bilgi eksiğini gideremiyorsun :)

Ben bu işin içindeyim, bulaşma diyorum. 4 yıllık okuyacaksan oku, koskoca uçak teknolojisi 2 yılda öğrenilmez.
Bu bölümden 4 yıllık Uçak gövde motor bakım bölümüne geçiş varmı?

Bu bölümden 4 yıllık Uçak gövde motor bakım bölümüne geçiş varmı?
Dikey geçiş sınavı ile var. İstanbul gelişim üniversitesi shy-147 kapsamında tanınan okul ve a1 kategori serfikası veriyor. Tabiki sınav itibariyle. Yukarıdaki arkadaş ne demiş anlamadım. Tanınmış uçak bakım liselerinden mezun olursan çoğu modül den muafsın. Bunlar Eskişehir sabiha gökçen lisesi ve Antalya Aksu uçak bakım liseleri v.b
İşe girdiğin gibi yükselmiyorsun, tanınmış okul ise 2 sene değil ise 5 sene teknisyen yardımcısı olarak çalışıyorsun, bu zorunludur. Modül sınavları içinde megeb den uçak bakım modüllerini çalışabilirsin. Bu konunun en ince detayına kadar bilmiyorum. Ama 4 sene uçak bakım lisesi okumuş birisi 11ve 12. Sınıfta branş dersleri görmediği için 4 senelik üniversite sınavı(ayt) çok zor gelebilir. Ondan dolayı 2+2 tyt, dgs yapabilirsin. Böylelikle hem uçak teknolojisi hem uçak gövde motor okuyabilirsin.

Bölümle ilgili konu açılmışken, Eskişehir Teknik Üniversitesinde Havacılık yönetimi bölümü nasıldır. Tavsiye eder misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı