Ucuz Avrupa tatili nasıl yapılır?

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Hala yaşım gençken birkaç ay maaşımı saklayıp Avrupa tatili yapmak istiyorum. Çok fazla bir beklentim yok, en az 7 gece Avrupa ülkesi gezmek istiyorum. Bunun için turlar var. Sizce mantıklı mıdır? Sürekli yer değiştirmek istemiyorum. 7 günde 6 ülkeye falan götürüyorlar.

Belirli bir bütçem yok, asıl bunun için yazdım. Tek başıma yer rezerve edip otobüs bileti alıp mı gideyim yoksa tur şirketlerinin programları güzel midir? Nasıl bir bütçe ayırayım?

Son düzenleme:
Yurt dışına çıkmak artık eskisi kadar kolay değil. En azından kenarda biriktirmiş olmanız gereken sağlam bir bütçe olması lazım.

Hocam açıkçası turlar için o kadar bir fiyat gerekmiyor. Yani kişiden kişiye değişir ama tur fiyatları benim ailemin karşılayabileceği düzeyde mesela. Zaten Avrupa'ya gidecek adam 20 bin TL'ye tatil yapmayı bekleyemez.

Hocam açıkçası turlar için o kadar bir fiyat gerekmiyor. Yani kişiden kişiye değişir ama tur fiyatları benim ailemin karşılayabileceği düzeyde mesela. Zaten Avrupa'ya gidecek adam 20 bin TL'ye tatil yapmayı bekleyemez.

Tur fiyatları hakkında pek bilgim yok ama bence öyle cüzi bir miktarda ülke gezmesi çok zor. Direkt New York'a bilet alsa 12.000 TL yapıyor neredeyse. Birikmiş en az 25k parası olmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@murat526754 İlk attığın mesajda uyarı almamana şaşırdım. Avrupa diyorum, New York diyorsun. Biraz dışarı çık hava al.

Sadece 1 yer de mi en az 7 gün geçirmek istiyorsunuz? Yani 1 ülke mi sadece?
Bir ülkenin şehirleri olabilir veyahut 2-3 ülke olabilir fark etmez. Öneri bekliyorum yakın zamanda seyahat etmiş arkadaşlardan.

Bütçeyi minimum tutmak istiyorsanız balkan turlarına bakabilirsiniz. Hem gezilecek tarih dolu ve güzel doğaya sahip yerleri var hem de yemekleri mükemmeldir. Bosna, Sırbistan, Karadağ gibi ülkeleri 7 günde dolu dolu gezebilirsiniz. Bosna ve Sırbistan vize istemiyor bu arada. Tur fiyatları gayet makul.

Yeni konular

Geri
Yukarı