Ucuz laptop vs kaliteli tablet

ibo4techno

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
MNG Kargo
Herkese merhaba.
Laptop almak istiyorum.
10-13.000 bütçeyle.
Sanal satılan iade değişim zor olan ürün değil direk mağazadan laptop almayı düşünüyorum.

*Vatan
*Mediamarket
*Teknosa
Hepsi yan yana bizim orada.

Sorun şu;
Özellikleri iyi 12 nesil laptoplar 13000 ama pil zayıf.
Cihaz güzel RAM tek slot ya da lehimli.

Hem genişleme slotu olan, hem bataryası yüksek olan cihaz bu fiyata yok.
Marka olarak; Acer -Lenovo-ASUS baktım.

En son aldığımız Acer extansa serisi Ryzen 3 işlemcili 8/256 GB cihazlar 38wh bataryalı.
Basit oyunlarda dahi 2 saatte bitiyor.
Açıkçası 10-12-13.000 verip 2-3 saat sonra kapanacaksa,
Ya masaüstü ya da kaliteli tablet alayım diyorum.
iPad Air 5=12.000 TL 8RAM-M1 işlemcili.
Ya da üst model Samsung S7+/S8/S8+ gibi.
Bunlar en az 10 saat gidiyor pil.

Kullanım amacım: Film müzik sörf.
Arada basit oyunlar Volarant/Pubg gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 7 yıldır ipad air 2 kullanıcısıyım. Cihazım çok eski olmasına rağmen günlük kullanımımda halen akıcı. Herhangi bir sorunu yok. 7 yıl önce aynı fiyata bilgisayar alsaydım yüksek ihtimalle cihazım külüstür bir bilgisayara dönecekti. Tabletimin pili 18 Temmuz tarihinde 2103 devir yapmış. Pil sağlığı ise %90. Yani oldukça dayanıklı bir cihaz.
Apple'ın M1 işlemcisi Mac'lerde kullanılan işlemci. İntel işlemcilerine göre oldukça hızlı.(İnternet sitesinde teknik verileri var)
İpad air modeli öğrenci indirimi ile 11.838 TL. Yanında da 2. nesil Airpods hediye.

Sanal satılan iade değişim zor olan ürün değil direk mağazadan laptop almayı düşünüyorum.

Mağazan aldığınız teknolojik ürünleri iade edemezsiniz. Teknik servis raporu gerekir. İnternetten aldığınız ürünleri iade etme hakkınız bulunmakta.

Özellikleri iyi 12 nesil laptoplar 13000 ama pil zayıf.

Effiency Core mevzusundan dolayı batarya konusunda endişeniz olmasın. Düşük kapasiteli olsa bile 12. nesil işlemciler ile çok verimli batarya kullanımı oluyor.

En son aldığımız Acer extansa serisi Ryzen 3 işlemcili 8/256 GB cihazlar 38wh bataryalı.
Basit oyunlarda dahi 2 saatte bitiyor.

Oyun oynayacaksanız zaten pilde oyun oynamazsınız. Prize takıp oyun oynanır. Oyun oynamak için mi laptop arıyorsunuz, yoksa sağa sola taşımak için mi?

Mağazan aldığınız teknolojik ürünleri iade edemezsiniz. Teknik servis raporu gerekir. İnternetten aldığınız ürünleri iade etme hakkınız bulunmakta.

Effiency Core mevzusundan dolayı batarya konusunda endişeniz olmasın. Düşük kapasiteli olsa bile 12. nesil işlemciler ile çok verimli batarya kullanımı oluyor.

Oyun oynayacaksanız zaten pilde oyun oynamazsınız. Prize takıp oyun oynanır. Oyun oynamak için mi laptop arıyorsunuz, yoksa sağa sola taşımak için mi?

Açıkçası işten gelince;
Sosyal medya.
Forum.
Film müzik video.
Ofis uygulamaları.
PDF okumak için cihaz alacağım.

13000 TL'ye kadar bulabileceğiniz internetteki en iyi laptop bu:
Daha taşınabilir bir seçenek olarak da bu var:
Bayiden alabileceğiniz 13000 TL'ye kadar en iyi 2 seçenek ise bunlar:

Geri
Yukarı