Çözüldü Ucuz oyunlar alınamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DEATHSTROKE47

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar ben Steam'de (mobil uygulaması) koleksiyon kartları düşüren 1 TL'den ucuz oyunları alıp kartlarını satarak kâr ediyordum ama artık bunu yapamıyorum. Oyunun ekranına gelince sepete ekle veya satın al gibi hiçbir şey çıkmıyor. Ama pahalı oyunlar eklenebiliyor sepete. Sizce neden böyle? Şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni yasa. Artık 11 TL altı oyun satılmayacak, indirimli 5.50 TL.

Çözüm
Maalesef Valve, Steam'de minimum satın alma tutarı zorunluluğu getirdi. Artık indirimsiz 11 TL, indirimli olarak da 5.5 TL'den ucuz oyunları alamıyorsunuz. Eğer Steam kuru zamlanırsa minimum fiyat da artacak.

Steam'in yeni getirdiği kuraldan dolayı böyle. Miktarını tam hatırlamıyorum da sanırım indirimli hâliyle 5.50 TL'den daha düşük oyunlar, Türkiye'den satın alınamayacak. Oyun yapımcıları ya fiyatını yükseltecek ya da oyununu tamamıyla bedava yapacak. Başka yolu yok.

Dostlar ben Steam'de (mobil uygulaması) koleksiyon kartları düşüren 1 TL'den ucuz oyunları alıp kartlarını satarak kâr ediyordum ama artık bunu yapamıyorum. Oyunun ekranına gelince sepete ekle veya satın al gibi hiçbir şey çıkmıyor. Ama pahalı oyunlar eklenebiliyor sepete. Sizce neden böyle? Şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim.
Sebebi bu:

Geri
Yukarı