Ucuza Satılan Steam Random Key Dolandırıcılığı

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bazı oyun pazarının döndüğü sitelerde üyelerin, hatta bazen sitenin sattığı, 40-50TL gibi bir para ödeyerek 1000-2000TL değerinde oyun kazandığınız steam random keylerin çalışma mantığını ve sizleri nasıl dolandırdıklarını anlatacağım.

1690721639804.png

Sorun oluşmaması için biraz değiştirerek kendi kodladığım site. Sitedeki satıcı, açıklamaya böyle bir liste bırakıyor. Keyi satın alırsanız sadece bu listedeki oyunlar çıkıyor. Bu kısma kadar denilen şey doğru. Cidden de sadece bu listedeki oyunlar çıkıyor. Fakat, şöyle bir durum var;

1690721835646.png

Listeye, FLOWER CHALLENGE adında hiç bilinmeyen dandik bir oyun koyuyorlar. Bu sadece bu oyun için değil, başka ilanlar içinde böyle dandik oyunların keylerini bulup, sanki diğer oyunlar çıkacakmış gibi sizi umutlandırıp 40-50TL'nize konuyorlar. Diğer oyunlar çıkıyor mu bilmiyorum. Dünden beri 2 farklı satıcıdan toplamda 3 key satın aldım ve hepsinde dandik oyunlar çıktı. Aslında ilk key alışımda çözmüştüm bu olayı.

Bir de 1700-2000TL+ ücreti olan oyunların çıkma garantili keylerini satıyorlar. Umutlanmanıza gerek yok, bu oyunlar da bu FLOWER CHALLENGE gibi dandik oyunlardan oluşuyor. Adam akıllı oyun çıkması çok zor belki de 0. O yüzden bu tür kumar işlerine para ayıracağınıza, adam akıllı para biriktirerek istediğiniz oyunu satın alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bu keylere güvenen insanlar her şeye kanabilecek potansiyelde. Kumar gibi bir şey aslında bu. Ben asla almam da aldırmam da. Vereceği oyunlar da asla ismini duymadığınız oyunlar oluyor çoğu zaman.

Geçen banada çıktı Unreal Engine 5le silah oyunu yapmışlar. 1400 TL oyun demodan bile kötüydü. 1400 liralık oyunu hesabıma çektim sonra geri iade ettim. Görüntü bozukluğu yaratıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı