Udemy Kurs Fiyatları Değişkenliği

Sürekli matrisi değiştire değiştire ülke bazında dolarla zam yaptılar. Eskiden 10 dolar karşılığı indirimli kursu ülke matrisi sayesinde 2 dolar civarına alırken şimdi 3 dolara alıyorsun. Böyle anlatınca "Eee, ne var bunda diyeceksiniz" ama şöyle düşünürseniz daha iyi anlayacaksınız. 1/5'e indiren matris, artık 1/3'e indiriyor. Ve sen dolar bazında şöyle zamlanmış oluyorsun 5 kurs yerine 3 kurs alabiliyorsun. Ben bu uyanıklığı, enflasyon fırsatçılığını boykot edeceğim. Kurs kütüphaneme dahil ettiğim kurslara illa izleyeceğim gözüyle bakmıyordum. Lazım olunca kullanırım, günü gelir danışırım diye alıyordum. Yani kurslara kütüphanemdeki kitap gözüyle bakıyordum. Krizden çok önce ayda 1200 TL'lik alışveriş yaptığım kampanyalar olmuştu. İşin garibi hastalık gibi her ay en az 400-500 TL bunlara yatırıyordum. Bundan böyle sadece elzemse alacağım. Senede cebimden 200 TL alırlarsa dua etsinler. Tüketici direnmezse, her önüne gelen sağmal inek gibi sağıyor. Bundan böyle Youtube sağolsun. Udemy yeniden 1/5 oranına geri dönmedikçe ben de Udemy'den ancak alternatifisiz olanı alırım.

Geri
Yukarı