Udemy kursunda i5 10400F sistem takılıyor

quArexLynn

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bir problemim var ve bunu sizlere de sormak isterim çünkü hayatımda bundan daha saçma bir problem ne yaşadım ne gördüm. Bilgisayarımı açtıktan sonra bir 40-50 dakika sonrasında bilgisayar takılmaya başlıyor ve bu sadece video açtığımda oluyor. Yavaş yavaş takılıyor 2-3 saniye şeklinde ve ardından kendine geliyor bilgisayar. Tüm donanımı stres testi yaparak türlü araçlarla kontrol ettim bir problem yok. Fakat sanırım bu sorun Udemy'den aldığım bir yabancı kurstan oluşuyor. Sorunu bulamamak beni daha da kızdırıyor, oyun oynayabiliyorum, YouTube'dan eş zamanlı oyun oynarken şarkı dinleyebiliyorum problem yok ama ne zaman Udemy'de aldığım o kursa girsem bilgisayarda takılmalar yaşanıyor ve bilgisayarı restartladığım anda düzeliyor. Gerçekten ne yapacağımı bilemedim Udemy'e mail attım böyle bir şey mümkün mü diye fakat geri dönülmedi. Bu problemi aşmak için format bile attım fakat düzelmedi. Not: Format attığımda sorunun Udemy'den kaynaklandığından şüphelenmiyordum.
Bu arada bilgisayar donma esnasında ne CPU kullanımında ne RAM kullanımında hiçbir anormallik gözlenmiyor. Ekran kartı ve işlemcinin ısısı da normal derecede oluyor.
Sizce ne yapmalıyım?
Sebebi ne olabilir daha ne denemeliyim?
Görev yöneticisinde şöyle bir şey çalışıyor ve yanında CPU-0 copy yazıyor normal midir?

weirdo.png

Teknik servise de götürmek istemiyorum çünkü donanımdan şüphelenmiyorum ve sorunumu nasıl anlatacağımı bilmiyorum bile.

İşletim sistemi: Lisanslı değil Windows 10 Pro.

Sistem:
  • Intel Core i5 10400F.
  • Prime B460M-K anakart.
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu an kullandığımda bir 10 dakikadır problem olmadığını gözlemliyorum. Bu arada iki adet görüntü paylaşmak istiyorum. Problemi sadece tek Udemy kursu yapıyor ve diğer kurslar yapmıyor. Görev yöneticisine baktığımda şöyle görüntülere r rastladım.
Gördüğünüz üzere aşağıdaki fotoğrafta herhangi başka bir kurs izlediğimde GPU 0 - video decode çıkıyor.

Baska bir kursu izlerken.png

Fakat bilgisayarımın donmasını sağlayan o kursu açtığımda şöyle bir şey çıkıyor ortaya.

O kursu izlerken.png

GPU 0 - 3D diyor.
Görüntüler Chrome tarayıcıdan. Opera kullandığımda ise ne izlersem izleyeyim GPU0 - 3D diyor. Sebebini deliler gibi öğrenmek istesem de bir şekilde çözemiyorum. Sorunun Udemy'den kaynaklandığından şüphelenmediğim için 3 gündür donanımımı kontrol ediyorum deliler gibi. Oysaki problem içtenmiş.
Başka bir tarayıcıda açtığımda da bilgisayar kasmıyor fakat herhangi bir oyuna girdiğimde alt tab yaptığımda görev çubuğum yanıp sönüyor.Problemi gerçekten anlayamadım ve bulamadım bir udemy kursu nasıl olur da bilgisayarımda bir probleme sebep olabilir bilmiyorum.Ekran kartımda mı problem var acaba ya da işlemcimde grafik kartı yok problem o mu acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı