UDPdp Dosya Nedir?

'Alemdar

Kilopat
Merhaba bugün tarama yaptırmak içime doğmuştu ve Windows Defender programı ile diskin tamamını taradım. Gözüme şöyle bir şey takıldı:

Kategori: Truva Atı
Açıklama: Bu program tehlikelidir ve saldırgandan gelen komutları yürütür.
Önerilen eylem: Bu yazılımı hemen kaldır.
Ögeler:
file:E:\Program Files\UDPdp\UDPnp3\UDPdp33.exe
file:E:\Program Files\UDPdp\UDPnp4\UDPdp44.exe
file:E:\Program Files\UDPdp\UDPnp5\UDPdp55.exe
file:E:\Program Files\UDPdp\UDPnp6\UDPdp66.exe
Bu ögeyle ilgili daha çok çevrim içi bilgi alın. Windows C: ye kurulu ancak kişisel dosyalarım olan E: diskinde buldu virüsü ayrıca E: diskinin içinde "Program Files " klasörünün olduğunu ilk kes gördüm gizli klasör halindeydi, klasöre girince camtasia studio programının dosyaları çıkıyor ekte bir görüntü paylaştım. İnternette bununla ilgili bir şey bulamadım bu şeyin ne olduğu konusunda yardımcı olabilecek birinin olmasını umuyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    34,2 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:
UDP ( User Datagram Protocol ) dosyaları bağlantısız ve güvenilir olmayan bir iletişim sunar. Verinin çok hızlı bir şekilde karşı tarafa ulaştırılması veya paket kaybının önemli olmadığı durumlarda bu protokol kullanılır. Her ihtimale karşı bilgisayarınızda bir virüs programı olsun Windows Defender çok da iyi sonuçlar vermiyor. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı taratın.

UDP ( User Datagram Protocol ) dosyaları bağlantısız ve güvenilir olmayan bir iletişim sunar. Verinin çok hızlı bir şekilde karşı tarafa ulaştırılması veya paket kaybının önemli olmadığı durumlarda bu protokol kullanılır. Her ihtimale karşı bilgisayarınızda bir virüs programı olsun Windows Defender çok da iyi sonuçlar vermiyor. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı taratın.

Konuyu güncelledim bir kes daha bakarsanız bunun virüs olduğunu pek düşünmüyorum şimdiki gelişmeler ile bakınca ancak neden bir gizli klasöre atmış kendini bilemedim. Defender da gayet iyi çalışıyor gibi geliyor. Virüs programlarının geneli paralı olduğu ve ben para vermeyi istemediğimden dolayı crack indirince bu sefer yine virüs bulaşıcak istemiyorum böyle şeyler.

Pardon ama, Windows Defender zaten bunları virüs olarak işaretlemiş bile. " Truva Atı " bir virüs türüdür.

Pardon ama, Windows Defender zaten bunları virüs olarak işaretlemiş bile. " Truva Atı " bir virüs türüdür.
Başka bir şey yazmaya çalışıyordum karışmış kusura bakma bende "Truva Atı"bir virüs biliyorum, yeni format atmıştım yinede tarama yaptım ancak bir sonuç çıkmadı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı