Uds. Dangerousobject. Multi. Generic. nasıl silinir?

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetten bir dosya indirmiştim. Tam çalıştıracaktım PC birden dondu görev yöneticisinden baktığım zaman Kaspersky'ın çok fazla bellek ve CPU harcadığını gördüm. Technopat'ta gördüğüm bir yorum vardı: "böyle bir olay olduğu zaman Kaspersky virüsle savaşır. Bu yüzden PC donar" gibi bir şey idi. Sizce napayım? Şu an mouse ile sağ tık falan yapamıyorum. Sadece ctrl+alt+del kombinasyonunu kullanabiliyorum. Ama görev yöneticisini falan kullanamıyorum. Arada bir de mouse imleci yüklenme simgesine geçiyor.

Edit: Dosya virüsmüş gerçekten. Hemen sildim. Şimdi tam tarama yapacağım. Sonra da MBAM ile taratacağım. Siz siz olun internetten bilmediğiniz bir dosyayı indirmeyin. Ve böyle durumlarda PC kapatmayın. Helal olsun sana Kaspersky! Virüs adı şuymuş: Uds. Dangerousobject. Multi. Generic.
Arkadaşlar biraz tırstım sonuçta dosya açılmadı fakat insan şüphe duyuyor. Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? Şu an tam tarama yapıyorum Kaspersky ile. Sonrasında MBAM ile tarama yapacağım. Sizin önerileriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarama yapmaya gerek yok. Sizin silmenize de gerek yoktu, kendisi çaresine bakıyor ama olsun.
evet banada bulaştı bkbtb berkant kanalından need for speed underground 2 indirdim size tavsiye bu bkbtb berkant kanalından nerdeyse her indirdiim virüslü inanmayan arkadaşlar kasperskyları varsa nfs underground 2 yi indirsin baksın sorumluluk kabul etmiyorum virüs bulaşıcak pc nize lütfen dikkatlı olun nfs yi ordan İNDİRMEYİN
Tarama yapmaya gerek yok. Sizin silmenize de gerek yoktu, kendisi çaresine bakıyor ama olsun.
evet banada bulaştı bkbtb berkant kanalından need for speed underground 2 indirdim size tavsiye bu bkbtb berkant kanalından nerdeyse her indirdiim virüslü inanmayan arkadaşlar kasperskyları varsa nfs underground 2 yi indirsin baksın sorumluluk kabul etmiyorum virüs bulaşıcak pc nize lütfen dikkatlı olun nfs yi ordan İNDİRMEYİN

Yeni konular

Geri
Yukarı