Çözüldü UE 4 SaveGame sistemi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elmas aykut

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba direkt konuya gireceğim. Unreal Engine 4.27.2 sürümünü kullanıyorum. Oyunu kaydetmek ve yüklemek istiyorum. Şu kodları yazdım ve kaydetmek için "8" yüklemek için "9" tuşunu seçtim.
1651329429173.png

[/ATTACH]
Gördüğünüz kodların sonuna "Print String" ekledim ama yazı yazmadı. Ayrıca "Custom Event"leri kaldırdım yerine direk "Keyboard Event 8" ve "Keyboard Event 9" ekledim. Yine çalışmadı. Nerede yanlış yapıyorum yardımcı olur musunuz? @metbey

Çözüm
Unreal engine ayarları kısmında input sekmesinde tuş atamalarınızı yaptınız mı?
Yok yapmadım şimdi yapıp deniyorum.
Input eklemeden şu kodlarla çözdüm. (Sadece konum olarak kaydediyor ama mantık belli diğer şeyleri böyle kaydedebilirsiniz.)
1651406669860.png
Unreal engine ayarları kısmında input sekmesinde tuş atamalarınızı yaptınız mı?
Input eklemeden şu kodlarla çözdüm. (Sadece konum olarak kaydediyor ama mantık belli diğer şeyleri böyle kaydedebilirsiniz.)
1651406669860.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adınıza sevindim ayarlardan input ataması yapmak yerine sizin de yaptığın gibi BP üzerinde belirli bir tuş da verebilirsiniz. Kolay gelsin dilerim.

Geri
Yukarı