Üçlü RAM Performansı Düşürür Mü?

N.K.O.W

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba, elimde üç adet 2 GB DDR2 RAM var. Kasaya üçünü de taktığımda performans düşüşü yaşar mıyım? Anakartın kitapçığında üçlü RAM takmayı gösteren herhangi bir şey olmadığından merak ettim.

Çift kanalın yanına tek kanal takmak bana mantıklı gelmiyor. Karının yanında dostunu idare etmeye benzer. Kanımca çalışır ama tam performans olmaz.
Misal : İnşaat Malzemesi satan bir firmada yük taşımak için Bir kamyon ile römorklu traktöre yük verirken benim gibi düşünüp tartar bekler...
İş yapar ama kanal geçişlerinde gecikmeler olur...

Şuan bilgisayarımda üçü birlikte çalışıyor. Birini çıkartıyım mı şimdi? Bu arada işlemci de lazım olabilir; AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.71 GHz .

çok üst düzey bir programcı yada profesyonel bir oyuncu değilsen hissedeceğin bir performans farkı olacağını sanmıyorum. daha fazla ram iyidir bir şey olmaz.

Yokluk çekiyon valla zaten neyi çıkarıyon. 4. slotu doldur 2 adet kamyonun yani çift slot ( 128 bit ) veriyollu çiftliğin olsun... Toplam 8 GB iyidir...
Bazı yeni oyunlar 6 GB ram istemeye başladı. Shadow of Morder gibi. HD paketi yükleme diyor yoksa...

Sene sonu bilgisayarı değiştireceğimden bu bilgisayara yatırım yapmak istemiyorum. Şimdilik idare etsin diye uğraşıyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı