Ücretsiz verilen Windows anahtarları güvenli midir?

GT 240

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, bir Türk YouTuber her isteyene ücretsiz OEM Key atıyor. Ben de bir tane aldım ancak etkileştirmedim. Herhangi bir risk var mıdır? Şahsen bana hiç doğru gelmiyor.

Merhabalar, bir Türk YouTuber her isteyene ücretsiz OEM Key atıyor. Ben de bir tane aldım ancak etkileştirmedim. Herhangi bir risk var mıdır? Şahsen bana hiç doğru gelmiyor.

OEM kod almıyorlar, kendileri yapıyorlar. CMD üzerinden siz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Sanmıyorum sıkıntı çıkacağını fakat siz kendiniz OEM olarak satın alın veya kendiniz yapın.

Maalesef bu konuda hiç bilgi paylaşımı yapılmıyor. Bildiğim birkaç şey ise OEM Key'ler gerçek/sanal kuruluş kurumlarda kullanılan keylerdir. Üniversitelerin ücretsiz Office Key'leri gibi düşünün. Mesela aldığım Windows 10 lisansı hala aktifken Office 365 lisansı çöp oldu. Hesapta ise sanal bir kurum adı geçiyordu ve hiç güvenli görünmüyordu. CMD kodlar ise KMS programının manuel halidir. Kodu incelerseniz sizi bir uzak sunucuya bağlıyor. Ne yapıyor ne ediyor kimse bilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı