UEFI BIOS Güncelleme

b2028

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda yeni bir bilgisayar alacağım. İçerisine UEFI Windows 10 kurmayı planlıyorum fakat kafamı kurcalayan bir soru var. Okuduğum kadarıyla UEFI ve BIOS birbiri ile aynı işlevi gören farklı yazılımlar. Ben UEFI kurarsam BIOS güncellemesi yapmayacak mıyım? UEFI güncellemesi diye ayrı bir şey mi var? Yoksa gene normal BIOS güncellemesi mi yapacağım?

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda yeni bir bilgisayar alacağım. İçerisine UEFI Windows 10 kurmayı planlıyorum fakat kafamı kurcalayan bir soru var. Okuduğum kadarıyla UEFI ve BIOS birbiri ile aynı işlevi gören farklı yazılımlar. Ben UEFI kurarsam BIOS güncellemesi yapmayacak mıyım? UEFI güncellemesi diye ayrı bir şey mi var? Yoksa gene normal BIOS güncellemesi mi yapacağım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Okuduğum kadarıyla UEFI ve BIOS birbiri ile aynı işlevi gören farklı yazılımlar.
Aynı işlevi gören birbiri üzerine kurulu yazılımlar. En altta BIOS var, üstünde daha gelişmiş desteğe sahip UEFI. Bunlar artık birleşik olarak geliyorlar.
Klasik BIOS güncellemesi yapacaksınız, UEFI'de güncellenmiş olacak. ;)
Sonra UEFI ayarlarında bir Windows kurabilirsiniz.

@PcHoca doğru söylüyor.

Geri
Yukarı