UEFI format atma

Aybo59

Centipat
Merhaba arkadaşlar. UEFI bir format atmak için doğru işlemlerimi yaptım ve format atarken yaptığım bir hata var mı çok anlamıyorum çünkü. Herhangi bir yanlışım var mı, orijinal Windows 10 Pro indirdim, ISO dosyasını çıkardım, Rufus ile GPT olarak flasha yazdırdım, daha sonra BIOS'tan burası önemli, Boot mode select modu vardı. UEFI+legacy ve tek UEFI vardı, ben tek UEFI seçip format attım. İkisi ne oluyor bilmiyorum, zararı var mı ve bunu açıklayabilecek biri varsa sevinirim. Ondan sonra Boot sayısı azaldı ve Boot Mode'tan Boot mode 1'e flashımı seçtim. F10 basıp kaydedip formatı başlattım, gerisi kolay zaten. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemler doğru. Legacy + UEFI ayarının zararı olmaz. Legacy eski tiptir ve bunun harici boot aygıtlarının azalması da Legacy tipindeki aygıtları kapatmanızdır. Bunun size tek getirisi, açılışta direk UEFI cihazlardan başlayacağı için az biraz da olsa açılış süresine katkıda bulunacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı