UEFI olmayan anakarta Windows 10 nasıl kurulur?

Ozann_420

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum başlıktaki gibidir. Rufus ile MBR olarak yazdırdım USB'yi ISO dosyam falan her şeyim hazır sadece boot menusu sıkıntılı. Hard disk seçeneğini seçince USB çıkıyor bir de HDD çıkıyor Samsung diye, USB'yi seçiyorum sonra press any key to boot from USB diye yazı çıkıyor ama klavyede rastgele bir tuşa basınca geçmiyor bir süre sonra da Windows simgesi çıkıyor ve siyah ekranda alt tire çıkıp gidiyor çıkıp gidiyor (sol üst köşede). Buraya kadar zaten başka arkadaşlardan yardım aldım bundan sonrasını yapamadık bir türlü. Bu arada Media Creation Tool ile indirdim, etkinleştirilmemiş Windows 8.1 32 Bit sistemi Windows 10 64 Bit yapmaya çalışıyorum.

Bekleyeceksin. Sonra morlu bir ekran gelecek. Orada da biraz bekletebilir. Sonra kurulum kısmı geliyor zaten. Disk bölümlerinin olduğu ekranda tüm bölümleri silmeyi unutma. Silme butonu yoksa orada özellikler gibisinden bir şey vardı. Ona basabilirsin. Dosyaların varsa yapma tabi.

Bekleyeceksin. Sonra morlu bir ekran gelecek. Orada da biraz bekletebilir. Sonra kurulum kısmı geliyor zaten. Disk bölümlerinin olduğu ekranda tüm bölümleri silmeyi unutma. Silme butonu yoksa orada özellikler gibisinden bir şey vardı. Ona basabilirsin. Dosyaların varsa yapma tabii.

Dosyaları salla dostum başka USB'de önemliler şimdi ben o yerde bekleyeyim mi?

Her ekranda bekle. Takılıp kalmaz merak etme. Özellikle benimki gibi hurda bir sisteme sahipsen 30 dk bile beklettiği oluyor kurulum ekranının

Discord veya Steam varsa konuşalım isterseniz? Windows kurulumu konusunda oradan da yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı