Ülkenin Geleceği Hakkında Biraz Öngörü

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki buranın teknoloji forumu olduğunu biliyorum. Ancak burada binlerce insanız hepimiz teknoloji hastasıyız ama sadece var olan şeylerin fanlığını yapmaktan öte geçmiyoruz. Yani biraz baktım da asıl bizi ileriye götürecek olan konular diğerlerine oranla çok daha az rağbet görüyor. Bu bizim tembelliğimizden mi yoksa hazıra alışmış olmamızdan mı? Sinema ve TV'ye bilimden daha çok konu ayrılmış, bu benim vatandaş olarak zoruma gidiyor. Belli otoritelerin değişmesi bizim gibi gençlerin elinde ilk önce biz değişeceğiz, ondan sonra o otoriteler bizim içimizden çıkmak zorunda kalacak.
Yani şu tablo bir tek benim mi garibime gitti bilemiyorum. Yazım size aptalca geldiyse kusuruma bakmayın.
Düşüncelerinizi belirtmeniz çok önemli, üreten bir toplum olursak ancak o zaman ışığa yürürüz.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin de dediğin gibi ağırlık olarak teknolojinin konuşulduğu bir yer burası. Daha geniş bir kitleye hitap etmesi açısından da bu kategorilerin olduğunu düşünüyorum.

Açıkçası bilim, teknoloji gibi alanlara olan ilgi oranını arttırmak tabii ki ülke için oldukça güzel ancak dünyanın hiçbir yerinde bilime olan ilgi spor, sinema ve diğer eğlence odaklı aktivitelere oranla geri planda kalacak.Bunun nedeni ise çok basit, insanlar eğlenmeyi çalışmaktan daha çok sever.

Biz gençler olarak zaten yapılması gerekeni yapmaya çalışıyoruz. Fakat sürekli önümüzü kestikleri için, neyse şimdi siyasete girmeyeyim forumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burası bir teknoloji forumu olduğundan dolayı böyle. Bilim, edebiyat forumlarında nasıl PC konuları vs. işlenmiyorsa burada da aynı durum yaşanıyor. Ki bunu müzik konularını çok fazla kullanmama rağmen söylüyorum.
Ayrıca bilim konuları bence gayet iyi gidiyor.

Ekonomi hakkında gelecek ile ilgili birçok tahminim mevcut. 2021 senesinin sonuna doğru dolar 10'a yaklaşacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…