Üniversite Bölüm Seçimi

Schwesty_

Hectopat
Ben telefonlarla çok ilgileniyorum. İlerde de bu sektörde çalışmak, şirket kurmak gibi fikirlerim var. Bu yıl üniversite sınavına gireceğim ama hangi bölümü seçmem gerektiğini bilmiyorum. Çalışmak istediğim alan telefon seri üretimi değil de tasarlamada veya argede çalışmak istiyorum. Hangi bölümü seçmeliyim?

Tasarım konusunda net bir bilgim yok ancak elektrik elektronik bölümünü araştır bence.

Yazılım alanına yönelmen senin için müthiş fırsatlar yaratır ilerde. Yazılım mühendisliğini iyi bir şekilde araştırmanı tavsiye ederim.

Bir dil gibidir yazılım. Bence üniversiteye girmeden bakmaya başlayın hiç değilse terimlere bazı şeylere aşina olursunuz. Ayrıca telefon ile alakalı tam olarak neler ile ilgilendiğinizi sorabilir miyim?

Bir dil gibidir yazılım. Bence üniversiteye girmeden bakmaya başlayın hiç değilse terimlere bazı şeylere aşina olursunuz. Ayrıca telefon ile alakalı tam olarak neler ile ilgilendiğinizi sorabilir miyim?
İlk yıl hazırlık okuyacağım o sırada kendimi hazırlarım diye düşünüyorum. Telefon kısmı ise karışık. Yani Samsung gibi bir şirket olmak istiyorum. Hem ekranını kendi yapıp hem işlemcisini kendi yapmak hemde dış tasarımını ayarlamak istiyorum. Elektronik ve yazılım arasında kalıyorum.

İlk yıl hazırlık okuyacağım o sırada kendimi hazırlarım diye düşünüyorum. Telefon kısmı ise karışık. Yani Samsung gibi bir şirket olmak istiyorum. Hem ekranını kendi yapıp hem işlemcisini kendi yapmak hemde dış tasarımını ayarlamak istiyorum. Elektronik ve yazılım arasında kalıyorum.
Şirket açmak farklı orada çalışmak farklı... Biraz adım adım gitmenizi tavsiye ederim ve şahsi görüşüm yazılımdan yana.

Şirket açmak farklı orada çalışmak farklı... Biraz adım adım gitmenizi tavsiye ederim ve şahsi görüşüm yazılımdan yana.
Tabiki bir anda patron olmaya çalışmıyorum 😁 Bende yazılım seçmeyi düşündüm. Udemy'den kurslar alıp en azından ne olduğunu öğrenmeye çalışacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı