Üniversite bursları nasıl çalışıyor?

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Kıbrıs'ta bir üniversite yazmak istiyorum. Okulun sitesinden bakarken hem (burslu) hem de (%50 burslu) gibi seçenekler var. Bugün benden büyük bir kuzenimle konuştuğumda o burslu seçeneğinin tam burs olmadığını, ben okulu yazıp kazandığımda aldığım burs miktarını öğreneceğimi söyledi. O zaman o seçenekler neden vardı haftaya üniversite tercihi yaparken burs seçilmiyor mu? Çevremde özel üniversiteye yerleşmiş birisi olmadığından soramadım.

Başvuru yaparken %100 %75 %50 %25 burslu diye özel olarak parantez içerisinde belirtiliyor zaten mesela beykent mimarlık %100 burslu, beykent kontenan %50 burslu gibi aynı bölümün farklı burs oranlarında tercih hakkını sunuyor

Bence özel üniversite yazacaksan tekrar düşün derim. Az önce Ankara'daki 5 özel üniversitenin fiyatlarına baktım ve %150'ye yakın zam gelmiş, haberin olsun. Dediğine gelirsek her özel üniversitenin her bölümünün kendine özel burs imkanı var. %50, %25 vb. Bu indirim oranına göre ücretli fiyatından üniversite ücreti düşer.

Türkiye'de büyük sehirlere gidemiyorum bu puanla maalesef. Kıbrıs'ta da devlet üniversitesi yokmuş. Teşekkürler.

Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…