Üniversite internetine bağlanırken bu ağa bağlanılamıyor hatası

yukari

Decapat
Daha fazla  
Üniversite Wi-Fi için bağlanmak istiyorum fakat bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Bir süre denedikten sonra kendi kendine kayboluyor tüm Wi-Fi'ler. Yeniden görebilmek için bilgisayarı aç kapat yapmak zorundayım. Telefondan bağlanabiliyorum. Wi-Fi Card üzerinde bir problem yok bence çünkü sadece üniversite de böyle bir problem var.

Üniversite Wi-Fi için bağlanmak istiyorum fakat bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Bir süre denedikten sonra kendi kendine kayboluyor tüm Wi-Fi'ler. Yeniden görebilmek için bilgisayarı aç kapat yapmak zorundayım. Telefondan bağlanabiliyorum. Wi-Fi Card üzerinde bir problem yok bence çünkü sadece üniversite de böyle bir problem var.

Bilgisayar okulun ağ bağlantı türünü desteklemiyor olabilir mi? Şifreleme teknolojisi vb. farklılıktan kaynaklı bir sorun olabilir.

Eduroam sistemi varsa öğrenci bilgileriyle giriş yapmanız gerekiyor. Şifre yoksa öncesinde oluşturmanız lazım. Ayrıca eduroam_kurulum şeklinde ikinci bir ağ gözüküyorsa o sadece kurulumun nasıl yapıldığını anlatmak için var, internet vermiyor.

Geçen sene bağlanabiliyordum. Kullandığım bilgisayar 4 yaşında, ASUS vivabook 15 X505za, Windows 10 kullanıyorum.

Çok eski değil, güncel bir cihaz kullanıyorsunuz.
Bu bağlantıdan internet ayarlarını sıfırlama için uygulamayı indirmenizi öneririm. Sıfırlama veya onarım işlemini tamamladıktan sonra tekrar test etmenizi öneririm.

Eduroam sistemi varsa öğrenci bilgileriyle giriş yapmanız gerekiyor. Şifre yoksa öncesinde oluşturmanız lazım. Ayrıca eduroam_kurulum şeklinde ikinci bir ağ gözüküyorsa o sadece kurulumun nasıl yapıldığını anlatmak için var, internet vermiyor.
hocam ne demek istediğin anladım . ben o sisteme zaten kaydoldum , öğrenci no ve şifre ile giriş yapıyorum ama sıkıntı ilk olarak wifi bağlanamıyor hatası .
Bu bağlantıdan internet ayarlarını sıfırlama için uygulamayı indirmenizi öneririm. Sıfırlama veya onarım işlemini tamamladıktan sonra tekrar test etmenizi öneririm.
bunu deniyorum , olursa haber veririm.

hocam daha bile beter oldu . bu telefon ve bilgisayar halini atıyım size.
WhatsApp Image 2023-10-09 at 14.08.17.jpeg
Ekran Görüntüsü (377).png

..

Son düzenleme:
Hocam ne demek istediğin anladım. Ben o sisteme zaten kaydoldum, öğrenci no ve şifre ile giriş yapıyorum ama sıkıntı ilk olarak Wi-Fi bağlanamıyor hatası.

Bunu deniyorum, olursa haber veririm.

Hocam daha bile beter oldu. Bu telefon ve bilgisayar halini atayım size. Eki Görüntüle 1971817Eki Görüntüle 1971818

Okulla bir ilgisi olduğunu düşünüyorum.
IT servisi gibi görüşebileceğiniz bir birim var mı? Veya konuyla ilgili öğrenci işleri ile görüştünüz mü?

Okulla bir ilgisi olduğunu düşünüyorum.
IT servisi gibi görüşebileceğiniz bir birim var mı? Veya konuyla ilgili öğrenci işleri ile görüştünüz mü?
kusura bakmayın geç cevap veriyorum ama , etrafımda benle aynı sorunu yaşan var mı diye sordum ama kimse yok . kütüphanede ethernet kablosu ile rahat bağlanabiliyorum . şöyle bir bilgi veriyim biraz alakasız . ben laptobu üst üste 2-3 kez söküp taktım . ram takmak ve içini temizlemek için . tabi ram yuvasına ulaşmak kullandığım laptop için tam bir işkence . her şeyi sökmeniz lazım . wi-fi card takarken baya bi zorlandım . bununla alakalı olduğunu zannetmiyorum ama yani böyle bir şeyde yaptım . bir problem olsa sadece spesifik olarak bununla alakalı olmaz.

dediğiniz gibi yapıp öğrenci işlerine soracağım . umarım umursamazlık yapmazlar.

Günceleme ,
sorun kendi kendine düzeldi arkadaşlar teşekkürler zamanınız için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı