Üniversite kaydı yaptırılmazsa tecil düşer mi?

Pasif öğrenci durumuna düşersin. Okulu arayıp sor kayıtları 2 veya 4 dönem sonra kendileri siliyor. Okuldan okula değişen bir şey. Gerçi sen kayıt yaptırmamışsın o zaman techilin düşer sanırım.

Liseden mezun olan biri 3 yıl askerliğini erteleyebilir. Herhangi bir okula kayıt yaptırmana gerek yok.
Kaynak milli savunma bakanlığı aşağı kaydır 1. fıkra a bendi.

Aşağıda yazıyor ilk fıkra değil aşağıda bir 1. fıkra daha var.

1. Yükümlülerin askerlikleri istekleri halinde mezuniyet veya ilişik kesme tarihinden itibaren yoklamaları yapılmadan;

a. Lise veya dengi okuldan mezun olanların üç yıl,

b. Mesleki ve teknik liselerden mezun olanların altı yıl,

Ben üniversiteye başlarken 10 yıl tecil ettiler.

Pasif öğrenci durumuna düşersin. Okulu arayıp sor kayıtları 2 veya 4 dönem sonra kendileri siliyor. Okuldan okula değişen bir şey. Gerçi sen kayıt yaptırmamışsın o zaman techilin düşer sanırım.
E devletten baktım 2028'de bitiyor tecilim zaten.

Liseden mezun olan biri 3 yıl askerliğini erteleyebilir. Herhangi bir okula kayıt yaptırmana gerek yok.
Kaynak milli savunma bakanlığı aşağı kaydır 1. fıkra a bendi.

Aşağıda yazıyor ilk fıkra değil aşağıda bir 1. fıkra daha var.

1. Yükümlülerin askerlikleri istekleri halinde mezuniyet veya ilişik kesme tarihinden itibaren yoklamaları yapılmadan;

a. Lise veya dengi okuldan mezun olanların üç yıl,

b. Mesleki ve teknik liselerden mezun olanların altı yıl,

Ben üniversiteye başlarken 10 yıl tecil ettiler.
Kafamda şu soru işareti var şimdi diyelim üniversiteye gittim kayıt yaptırdım, sonra ise kaydımı sildirdim, liseden mezun olduktan sonra ettirdiğim tecilde sıfırlanır mı yoksa sadece üniversitenin yaptığı tecil mi sıfırlanır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı