Üniversite Kredi ve Ders Seçimi

Spaschy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben Pamukkale Üniversitesinde makine mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Okulumuz dönemli sistemde ilerliyor. Ben bu dönem ne yazık ki ailesel sebeplerden ötürü genel matematik ve genel kimya derslerinden kaldım. 2. Dönem genel matematik 2 derslerini seçebilir miyim? Ve burs aldığım için not ortalaması önemli, matematik dersini yaz okulunda verebilir miyim?

Seçebilirsin. Yaz okulu sistemi varsa yaz okulunda verebilirsin, evet. Yaz okulu paralı olur yalnız. Matematik 6 AKTS sanırım. 200 lira civarı bir ücreti olur. Genelde AKTS başına 30 lira civarıdır ücretler. Okulun sitesinden kesin bilgiyi öğrenebilirsin.

Merhabalar, bu tür konular okulunuz yönetimine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Eğer genel matematik 2 dersi genel matematik 1 dersine bağlı ise ilk önce genel matematik 1 dersini vermeniz gerekiyor. Ikinci soruya gelecek olursak eğer okulunuz yaz okulunda matematik 1 dersini acarsa alabilirsiniz. Eğitim hayatınızda başarılar iyi akşamlar.

Genel matematik ve genel kimya yaz okulunda açılması MUHTEMEL dersler diye yazılmış. Bir sorum daha olacak kusura bakmayın. Benim kimya ve matematik derslerim F1 gelirse ortalamam iyice düşüyor. Burs aldığım için 2.00 not ortalaması yapmam lazım. Bu ortalama 1. dönem de mi yoksa yıl sonunda mı olmalı ?

O derslerden çok kişi kaldıysa yazın muhtemelen açılır.
KYK bursundan bahsediyorsan, burs kesilme durumu genel ortalamaya bağlı diye biliyorum, dönem ortalamasına değil.
Matematik 2'nin ön koşulunda muhtemelen Matematik 1 vardır. Yoksa alabilirsin ikinci dönem ama varsa önce ilk dersi vermen gerek.
Matematik 1 dersi büyük ihtimalle ikinci dönem de açılır. Alır, geçersin. Belki Kimya 1 de açılır ikinci dönem.

Hem dönem sonunda hem de yıl sonunda ortalama hesaplanır. KYK burs yönetmeliğine göre burs kesilme durumu için yıl sonu ortalaması esas alınır.İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı