Üniversite okumak mantıklı mı?

Bende o tarz şeylerle ilgileniyorum mezun oldukdan sonra geliştirdiğin projeleri örnek vererek ve yabancı dilinde iyiyse Avrupa'da bir iş bulabilir misin?
Benim o işi yapan 15 tane tanıdığım var hepsi rahat yaşıyor. Onlardan 8'i alaylı üçü BP-YBS mezunu. Biri özel idarede düşük maaşla çalışıyordu arabalarla ilgili bir firmaya işe girdi şimdi rahat yaşıyor. Yazılım iyi gelişirsen güzel bir dal. Şişmez ya da tıkanmaz. Yanına oyun tasarım gibi ağır dallarla ilgili herşeyi öğrenirsen kimse seni tutamaz.

Vallahi en kötü memurluk en iyi saniye de çalışmaktan daha iyidir.
Memurluk güzel hoş da memur olacağın garanti mi o sıkıntı ben memurluğu kötülemiyorum. Ama 4 sene okudun memur olamadın diyelim o zaman ne yapacaksın? Mülakatta elenen öğretmenlerden haberin yok mu?

Benim o işi yapan 15 tane tanıdığım var hepsi rahat yaşıyor. Onlardan 8'i alaylı üçü BP-YBS mezunu. Biri özel idarede düşük maaşla çalışıyordu arabalarla ilgili bir firmaya işe girdi şimdi rahat yaşıyor. Yazılım iyi gelişirsen güzel bir dal. Şişmez ya da tıkanmaz. Yanına oyun tasarım ile ilgili her şeyi öğrenirsen kimse seni tutamaz.

Memurluk güzel hoş da memur olacağın garanti mi o sıkıntı ben memurluğu kötülemiyorum. Ama 4 sene okudun memur olamadın diyelim o zaman ne yapacaksın? Mülakatta elenen öğretmenlerden haberin yok mu?

Özel sektör gül verip gelmeni beklemiyor. Fabrikada inşaatta amele olacağım diyorsan o kolay. Memurluk çalıştın mı girersin.

Arkadaşlar açıktan lise okuyorum 3. dönemdeyim yani 10. Sınıf 1. Dönem. Amacım hukuk okumak ama aklıma takılan bir takım şeyler var, şu yıllarda üniversite mezunları işsiz diyorlar gözlerimle görmedim sosyal medyadan görüyorum. İkinci olarak üniversite zaman kaybı diyorlar, sizce üniversite okumak mantıklı mı?
Hukuk mantıklı bir bölüm bence, avukat olursun ve bir avukatın yanında asgari ücrete yada biraz fazlasına işe başlarsın, evrakları falan düzenlerken yavaş yavaş işi kaparsın orada, sonra kendi avukatlık büronu açar yoluna bakarsın. Hakim, savcı vs. olsan zaten o daha güzel. Tıraş bölüm okuyacağına hiç okuma derim tabi, dışarıda çok güzel meslekler var, usta olun ve işinizi düzgün yapın, ne ustası olacağınız size kalmış, hitap etsin yeter.

Arkadaşlar açıktan lise okuyorum 3. dönemdeyim yani 10. Sınıf 1. Dönem. Amacım hukuk okumak ama aklıma takılan bir takım şeyler var, şu yıllarda üniversite mezunları işsiz diyorlar gözlerimle görmedim sosyal medyadan görüyorum. İkinci olarak üniversite zaman kaybı diyorlar, sizce üniversite okumak mantıklı mı?
Hukuk iyi bölüm okuyabileceksen oku.

Geri
Yukarı