Üniversite sınavı için konu anlatımlı kitap önerisi

yababaga

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Ticaret meslek lisesinde okuyorum ve bilindiği üzere Anadolu liseleri sınava daha bilgili şekilde giriyorlar.

Benim ortaokuldan beri matematik temelim olmadığı için yapamıyorum ve sınavda sorulacak diğer derslerin soruları hakkında da bilgim yok.

Pazartesi, salı ve cumartesi, pazar günleri 2 saatimi ayırmak istiyorum fakat hangi kitabı alacağım konusunda kararsız kaldım. Kitap önerilerinizi bekliyorum.

Yayın evi veya kitap ismi olarak bildiğim yok ancak sana tavsiyem konu anlatımlı ve zor soruları olmayan bir kitap seç. Zor bir kitap seçersen söylediğin nedenler sebebiyle soruları yapamayınca sıkılırsın ve hevesin kaçar.

Merhaba arkadaşlar.

Ticaret meslek lisesinde okuyorum ve bilindiği üzere Anadolu liseleri sınava daha bilgili şekilde giriyorlar.

Benim ortaokuldan beri matematik temelim olmadığı için yapamıyorum ve sınavda sorulacak diğer derslerin soruları hakkında da bilgim yok.

Pazartesi, salı ve cumartesi, pazar günleri 2 saatimi ayırmak istiyorum fakat hangi kitabı alacağım konusunda kararsız kaldım. Kitap önerilerinizi bekliyorum.

Matematik altyapın yoksa Antremanlarla Matematik kitabını almalısın. Temelini öğreterek seri bir şekilde ilerlersin. Bu kitabın 2.'si 3.'sü 4.'sü var. Yaparak temelini öğrenirsin. Ayrıca durumun varsa özel derste alabilirsin. Bende Meslek Lisesi mezunuyum ve yapabilecek tek şey var o da ek ders.

Birey, Esen, Palme, Karekök, Sonuç ve Fdd. En iyi yayınlar bunlar bana göre. Kullanan insanların yorumlarını araştırarak alabilirsin. Ancak altyapı kurarken konu anlatımdan daha önemlisi soru bankalarıdır bence. Tabi konuyu hiç bilmiyorsan konu anlatımlardan konuyu öğrenirsin, hatta artık birçok Youtube kanalı da var bu alanda; ancak konu anlatımla sınırlandırmayıp, afedersin manyak gibi soru çözmen gerekiyor. Millet 1 çözüyorsa senin 3 çözmen gerekiyor. Bu dediğim yayınlardan hangisinden alırsan, bir de soru bankalarından alman daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı