Üniversite sınavı için ne yapılmalı?

Arkadaşlar 11 sınıfım meslek lisesi olduğumuz için bu dersler yok matematik bile 2 saat zaten rahatım ama üniversite sınavında mecbur lazım. Kaçışı yok dershaneye girdim sayısal istedim ama çok zor bu derslerden hiçbir şey anlayamıyorum. Eşit ağırlığa geçsem rahatlar mıyım? Bir de edebiyatım falan iyidir bir de yarın sınav var BDS sınavı hiçbir şey anlamıyorum galiba en düşük ben alabilirim girmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dershaneye yazıl, orada dersler anlatıyor. Üstüne kendin de test çözerek bilgilerini pekiştir, her hafta deneme sınavına gir.

Arkadaşlar 11 sınıfım meslek lisesi olduğumuz için bu dersler yok matematik bile 2 saat zaten rahatım ama üniversite sınavında mecbur lazım. Kaçışı yok dershaneye girdim sayısal istedim ama çok zor bu derslerden hiçbir şey anlayamıyorum. Eşit ağırlığa geçsem rahatlar mıyım? Bir de edebiyatım falan iyidir bir de yarın sınav var BDS sınavı hiçbir şey anlamıyorum galiba en düşük ben alabilirim girmeli miyim?
Seri matematik çalışman lazım internetten konu anlatımı izle sınavlara da gir düşük alsan bile soru tarzı görmen lazım ona göre çalış.

Üniversite biraz istekle ve kendini geliştirmekle ilgili bir yer. Bir bölüm seçerken o bölümü istemiyorsan kolay kolay bitiremezsin. Aynı şekilde üniversite okumuş olmak için okumak da bir işe yaramıyor. Ciddi anlamda kendini geliştirmezsen düzgün bir iş bulman imkansız. Böyle zorlu bir sürece hazırsan ve isteğin buysa istediğin alanda ilerlemeni öneririm. Ama ben bunun altından kalkamam dersen meslek lisesi bitince iş hayatına atılmak daha yararlı olur. En azından 4 yıl boşuna vakit ve para harcamamış olursun. Bu parayı, kendine bir iş oluşturmak için kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı