Üniversitede 1.81 GANO ile Sınıf Geçilir mi?

GTX 750 Ti

Hectopat
Daha fazla  
Üniversitede ilk senem. 1. dönem GANO 1.65 gelmişti. Şimdi sınav sonuçları belli olunca bu dönemki GANO'nun 1.81 olacağını tahmin ediyorum. Yani sınıfı geçiyor muyum? 3 tane DC notum var bu arada.

Genel not ortalaması geçme barajı okuldan okula değişir. Örneğin: AÖF'de genel ortalamanız en az 2.00 ise FF olmayan CC altında ki dersleri koşullu geçersiniz. Eğer 2.00 altındaysa geçemezsiniz. Okulunuzun adını yazarsanız daha net bilgi alırsınız.

Not: AÖF'de 30'un altında ki her not FF'dir ve kaldığınız dersleri bir daha ki sene alttan alırsınız.
Vize puanının %30'u ve final puanının %70'i alınarak hesaplanır. Çan eğrisi harf notlarını belirler.

Benim şuan ki okulumda 2, 2 altında olursa şartlı geçtiğim dersleri seneye almak zorunda kalıyorum. Ayrıca ilk dönem YANO isterse 1.30 olsun sene sonu yani GANO 2 ise geçersin. Senin okulunda 1.8 galiba geçme kuralı?

Bazı okullarda 1.8'i geçersen 30 ssat ders seçebiliyorsun, geçemezsen alttan aldıkların başta olmak üzere 15 saat seçebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…