Üniversitede nasıl ders çalışılmalıdır?

AliEgemen

Hectopat
Yer
İstanbul
Bu sene bilgisayar Muhendisligine başlıyorum. İngilizce okuyacağım. Sizce nasıl çalışmalıyım? Derste not tutmali miyim? Tutmaliysam nasıl tutmaliyim? Örneğin lisede tüm konuyu deftere yazardim. Burada PDF uzerine not mu almak mantıklı yoksa deftere her şeyi yazmak mı? Aklıma derste onemli püf noktaları not alip sonra PDF uzerine ekleme yapmak da geldi.

Hem dersleri iyi anlayıp hem de notlarimi yüksek tutmak istiyorum. En verimli çalışma, not tutma yontemi nedir sizce?

Lisede anlatilan dersle universitedeki farkli. Al kendine bir tane Ipad notlari onda tut. Zamanla kendin kesfedeceksin not alma seklini. Hocadan hocaya degisecek cunku.

Herkesin kendine göre bir yöntemi var. Tabletle not tutan da var, deftere not tutan da var. Hiç not tutmayan da var zira bazı hocalar notlar paylaşıyor ve zaten derste öğretilenlerin hepsi de orada mevcut.
En verimli çalışma, not tutma yontemi nedir sizce?
Bana kalırsa not tutmaya fazla vakit harcamak doğru değil. Mesela derste hoca anlatırken bir yandan not tutuyorsunuz ama hocanın her dediğinizi yazarsanız o zaman dersi dinlemezsiniz ve bir anlamı kalmaz. Ne fazla ne de az olmalı.

Herkesin kendine göre bir yöntemi var. Tabletle not tutan da var, deftere not tutan da var. Hiç not tutmayan da var zira bazı hocalar notlar paylaşıyor ve zaten derste öğretilenlerin hepsi de orada mevcut.

Bana kalırsa not tutmaya fazla vakit harcamak doğru değil. Mesela derste hoca anlatırken bir yandan not tutuyorsunuz ama hocanın her dediğinizi yazarsanız o zaman dersi dinlemezsiniz ve bir anlamı kalmaz. Ne fazla ne de az olmalı.
Anladım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı