Üniversitede sınav için mazeret nasıl belirtilir?

sivurant

Hectopat
Arkadaşlar, bu gun amcam vefat etti, yarın tam cenaze vakti sınavım var. Nasıl mazeret bildirebilirim? Mazeret sınavı vizeyle aynı mı oluyor?

Arkadaşlar, bu gun amcam vefat etti, yarın tam cenaze vakti sınavım var. Nasıl mazeret bildirebilirim? Mazeret sınavı vizeyle aynı mı oluyor?
Hocanıza mail atabilir ve durumu izah edebilirsiniz.

Devlet hastanesinde tanıdığınız bir doktor varsa rapor alabilirsiniz.

Hocanıza mail atabilir ve durumu izah edebilirsiniz.

Devlet hastanesinde tanıdığınız bir doktor varsa rapor alabilirsiniz.
Rapor için çok geç vakit sınav çıkışı öğrendim durumu yarın öğle vakti cenaze. Ölüm belgesini çektim fotografını ama 1. dereceden yakın değil olur mu mazeret bilmiyorum tam.

Mail'e okul bitince cevap verir öyle birisi.

Önceden yapan yok mu ?

Danışman hocanıza anlatın durumu. OBS üzerinden mesaj atın gerekirse.

Maalesef, yapmadım. Danışman hocanıza OBS üzerinden mesaj atmayı deneyebilirsiniz.

İlk sınıfım şu an ve danışman hoca belirlenmedi, öyle saçma bir şey su an.
Öyle bir şey olması mümkün değil.
Daha ilk günden belli olur danışman.
Okulunuzun sistemine girin, oralarda bir yerlerde illa ki yazıyordur kim olduğu.

Bu tarz durumlarda raporunu dilekçe ile öğrenci işlerine verirsin. Hocan mazeret sınavına girecek var mı vs. diye sorar. O arada da belirtirsin, raporumu da öğrenci işlerine belirttim diye. Onlar da belirli bir günde mazeret sınavı yaparlar, o gün girebilirsin. Genellikle böyle oluyor, danışman öğretmene de verilebiliyor tabii ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…