Üniversiteden mezun olunca tekrar sınava girip kayıt olunur mu?

yumuk39

Yoctopat
Daha fazla  
2 yıllık bir üniversite bölümü bildiğiniz gibi Max 4 yılda bitirmek zorundasınız. Diyelim ki 4 yılda bitiremedik, son 1 dersimizi veremedim ve 4 yılı tamamladık. Okul ile ilişiğimiz kesiliyor. Bu durumda YKS'ye tekrar girip başka bir üniversite de başka bir bölüm okuyabilir miyiz? Ya da kendi bölümümüzü başka bir okulda yeniden okuyabilir miyiz?

Kim ilişik kesiliyor dedi? Lisansta 4 yılda bitiremezseniz okul uzar 5 yılda bitirirsiniz. 7 yıl sonunda bitiremediyseniz atılırsınız. Tabii o bitince başka bölüm okuyabilirsiniz ya da kaydınız silinince yenisini okuyabilirsiniz.

Not: Ön lisansı altta yazdım.

Son düzenleme:
Kim ilişik kesiliyor dedi? 4 yılda bitiremezseniz okul uzar 5 yılda bitirirsiniz. 7 yıl sonunda bitiremediyseniz atılırsınız. Tabii o bitince başka bölüm okuyabilirsiniz ya da kaydınız silinince yenisini okuyabilirsiniz.
Hocam ön lisansta 4 yıl içerisinde bitirilmesi gerekiyor.
"Öğrenciler öğrenim süresi iki yıl olan ön-lisans programlarını azami dört yıl, öğrenim süresi dört yıl olan lisans programlarını azami yedi yıl, öğrenim süresi beş yıl olan lisans programlarını azami sekiz yıl, öğrenim süresi altı yıl olan lisans programlarını azami dokuz yıl içinde tamamlamak zorundadırlar."

Hocam ön lisansta 4 yıl içerisinde bitirilmesi gerekiyor.
"Öğrenciler öğrenim süresi iki yıl olan ön-lisans programlarını azami dört yıl, öğrenim süresi dört yıl olan lisans programlarını azami yedi yıl, öğrenim süresi beş yıl olan lisans programlarını azami sekiz yıl, öğrenim süresi altı yıl olan lisans programlarını azami dokuz yıl içinde tamamlamak zorundadırlar."

4 yıl vurgusunu görünce ön lisansı okumama rağmen lisans diye düşündüm. Okudum ama lisansa kaydı. Tabii o 4 yılda bitirilmeli. Bitirilmezse afla geri girilebiliyor fakat başka bölüme de kaydolunabilir elbet.

Kim ilişik kesiliyor dedi? Lisansta 4 yılda bitiremezseniz okul uzar 5 yılda bitirirsiniz. 7 yıl sonunda bitiremediyseniz atılırsınız. Tabii o bitince başka bölüm okuyabilirsiniz ya da kaydınız silinince yenisini okuyabilirsiniz.

Not: Ön lisansı altta yazdım.

Siz bilgili bir abiye benziyorsunuz. Bir soru daha sormak istiyorum. Ben ön lisans programında eğitim görmekteyim. Bu yıl 4. yılım. Alttan almam gereken son 1 dersim kalmıştı fakat sistemsel bazı sorunlar yüzünden bu dersi ekleyemedim. Ve dersi alamadım. Dönem sonunda bu dersi tek ders sınavı ile verebilir miyim?

Siz bilgili bir abiye benziyorsunuz. Bir soru daha sormak istiyorum. Ben ön lisans programında eğitim görmekteyim. Bu yıl 4. yılım. Alttan almam gereken son 1 dersim kalmıştı fakat sistemsel bazı sorunlar yüzünden bu dersi ekleyemedim. Ve dersi alamadım. Dönem sonunda bu dersi tek ders sınavı ile verebilir miyim?

Verirsiniz. Onun sınavına gireceksiniz. Yaz okulunda varsa onu da denersiniz.

Geri
Yukarı